aleska

Součet druhých mocnin tří po sobě jdoucích lichých čísel je 155. Existuje způsob jak to zjistit , bez toho abych tipoval

Potrebuji poradit s matematikou , predem dekuji

Nejlepší odpověď
badisko

ukoly se tady nedelaj …:D

Další odpovědi
Manderius

x² + (x+2)² + (x+4)² = 155
Dál zvládneš

Dochy

Ono zas tolik možností není. když si uvědomíš, že 132 je 169 (tedy víc než potřebuješ) a největší liché číslo musí být větší než odmocnina z 1/3 * 155 (protože další dvě menší by to už na těch 155 nedohnali) tedy musí být větší než 7… vážně už moc možností není

Jsemtady

X2+(x+2)2+(x+­4)2=155
zjisti x

ponovotny

budou to čísla mezi 1–8 (čistě odhaduji), protože jinak by ten výsledek byl mnohem vyšší. Ale neumím říct jakou metodou k tomu dojít než zkoušením.