hanny 2

Součástí jakého království bylo původně Slovensko?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Bylo to zřejmě uherské království

Další odpovědi
arygnoc

prvý štátny útvar na Slovensku vznikol okolo roku 830 známy ako Nitrianske kniežactvo, ktoré založil Pribina.

franku

Co třeba velkomoravská říše.

dudu

Nitrianske kniežactvo

  • prvé slovanské kniežactvo na území Slovenska. Hlavným politickým, kultúrnym a hospodárskym centrom Nitrianskeho kniežactva bol Nitra.

Vzniklo po rozpade Avarskej ríše zač. 9. stor., za Pribinu politicky nezávislé od Franskej ríše, po pripojení k Veľkej Morave okolo 833 údelné kniežactvo. V 11. storočí súčasť Pohraničného vojvodstva.
V rámci objektivity je třeba zdůraznit, že jsou zde popisovány dějiny Slovanů, tedy vč. Slováků, kteří však v té době představovali významné etnikum.