honza95454

Jakto, že soubor RAR po rozbalení zabere veškeré místo na HDD??

Zdravím, nedávno jsem se setkal s .rar souborem, který měl řádově 100kB, avšak po rozbalení se jeho velikost rozrostla do stovek GB. Dnes si bohužel nemohu vzpomenout na jeho jméno, ani nic podobného najít. Neznáte to někdo také?

*mohl to být také .zip

Nejlepší odpověď
Alesh

No, to je jednoduchý, stačí jen něco málo tušit o komprimování souborů. Tohle si v pohodě vyrobíš sám. Před chvílí jsem to úspěšně otestoval.
Vytvoříš např. textový soubor a narveš do něj „milión“ stejných znaků, já do něj natlačil samá „a“ a výsledný soubor měl 100 MB, pak jsem ho zazipoval a měl 100 kB. Pokud vytvoříš texťák s více stejnými znaky, pak dosáhneš požadovaného efektu.

Další odpovědi
anonym

.zip, .rar – to je jedno…
Stačí zapakovat ´velké´ prázdné soubory.
😉
Doplňuji:
Lamalam: Taky jsem si své tvrzení – pro jistotu, ověřil…
Aniž jsem zkoumal nejvhodnější metodu, byla komprese cca 1:1000 (z 1 GB cca 1 MB).
😉

Lamalam

O tom slyším poprvé. RAR i ZIP májí kompresní poměr mnohonásobně horší než uvádíš. Nedovedu si představit, jak by se mohl zkompromovaný soubor o velikosti stovek kB po rozbalení nafouknout na stovky GB.
Doplňuji:
Alesh a Mowla mají pravdu, teď jsem to zkusila a funguje to.