Soubezne DPP, jedna do 5000 - podava se priznani?

Muzu mit 2 dohody o provedeni prace zaroven, pricemz u jedne mam vydelek pod 5000 mesicne, a nepodavat danove priznani? U druhe dohody (vydelek pres 5000) mam podepsane Prohlaseni k dani.

Predpokladam, ze by to slo - mensi vydelek se zdani srazkou a bude vyreseny, druhou dohodu mi zdani zamestnavatel zuctovanim. Jen to nikde nevidim explicitne potvrzene, bude to tak fungovat?
Musim nejak dodat potvrzeni o prijmu zamestnavateli, ktery provadi zuctovani?

V zakone 38g http://www.podnikatel.cz/… se to jen nakousne, vic tam nevidim. Diky
Doplňuji:
K potvrzeni o prijmu do 5000Kc se srazenou dani: Jsem normalni obcan CR, a v 38d-7 http://www.podnikatel.cz/… se uvadi, ze potvrzeni dostanou jen nerezidenti. Budu jej k necemu potrebovat, pokud mam bydliste v CR?

Odpovědi:

Stříbrný

ne...pokud se přesáhne CELKOVÝ výdělek, tak se daň podává ze všeho...
Doplňuji:
pochopila jsem to trochu jinak, než zněl dotaz...takže jinak...odpověděl jste si sám...tomu, kdo za vás bude podávat daň musíte donést "papír", na kterém bude potvrzena výše vydělané částky a on ji pak zahrne do vyúčtování...a vás to tím pádem přestává zajímat...

Zde jsou dvě možnosti:
1) Výdělek do 5 tisíc Kč dostaneš zdaněný srážkovou daní a tím to končí. Nikam jinam se nic neuvádí.
2) Výdělek do 5 tisíc Kč dostáváš nezdaněný, dostaneš potvrzení o ročně vyplacené částce mzdy a to předáš účetní u společnosti, která Ti provádí vyúčtování daně ze závislé činnosti. (Toto není Tvůj případ.)

Když na to půjdeš "selským rozumem", tak přijdeš na to, že když z příjmu máš daň už jednou odvedenou, tak se k ní přece nebudeš hlásit znovu. Srážková daň je 15% a nižší daně nedosáhneš, takže by nemělo žádný smysl uvádět takový příjem a daň do daňového přiznání.

Stříbrný

Jsou dvě možnosti a záleží na Vás, čemu dáte přednost:

Buď si s přiznáním dáte trochu práce a získáte daň zpět, nebo je
pro Vás přijatelnější se tím nezabývat (nechcete si přidělávat práci či starosti).

---
Já bych doporučila zrušit podpis na prohlášení k dani z příjmu
u zaměstnavatele, u něhož odměna přesahuje 5.000 Kč měsíčně
a zpětně (to je legální!) podepsat u zaměstnavatele, u kterého máte nižší odměnu.
Pak bude muset i druhý zaměstnavatel odvádět zálohovou daň.

Po skončení roku byste si musel od obou zaměstnavatelů
vyžádat potvrzení o příjmech a o odvedených zálohách na daň
a sám si podat daňové přiznání.

V daňovém přiznání byste uplatnil celou slevu na poplatníka.

Nyní Vám zaměstnavatel s nižší odměnou odvádí srážkovou daň,
kterou už by Vám nikdy nikdo nevrátil.

A u druhého zaměstnavatele se uplatňuje necelá polovina
slevy na poplatníka. Podle mne je to škoda.

Daňové přiznání není nic složitého, internetový formulář Vás jím provede téměř sám. Pokud byste z toho přece jen měl obavy, mohl byste si na FÚ vyzvednout tiskopis a s tiskopisem plus výše zmínenými potvrzeními navštívit úřednici,
ke které spadáte.

Podle mých zkušeností jsou úřednice/úředníci FÚ
vstřícní a s vyplněním přiznání poradí a pomohou.

Diskuze k otázce

KubaF

@Funna Diky, ale nerozumim odpovedi.
Celkovy vydelek - to je soucet mezd od obou zamestnavatelu? Jak ho "presahnu"?
Dan ze vseho - vsude ctu, ze srazkova dan se nikde neuvadi (je vyrizena okamzite pri vyplate), jak ji budu podavat?

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.