SpiderRoy

Sony xperia U – nejde aktualizovat

Zdravím, chtěl bych si aktualizovat svoji Xpierii U ze starého androidu 2.3 (Gingerbread) na Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). V mnoha diskuzích, jsem četl, že to jde aktualizovat, když v mobilu najedu v nastavení na aktualizace software, ale tam mi to ukazuje, že mam již nejnovější. Ale pořád mám 2.3. Další možnost je, že si stáhnu program Sony PC Companion, a tam se to aktualizuje. Ovšem i tam mi to hlásí, že mám nejnovější verzi. Nevíte prosím, jak to udělat? Abych neporušil záruku? Děkuji

Odpovědi
cochee

Vypadá to, že Sony má dodnes problémy s updatem Androidu, byť je ICS pro ně 2 roky starý. Ve zdroji je fórum, které jsem našel, je třeba se jím prokousat, má to 14 stran. Nejspíš jde o to, že Xperia U nepříjímá aktualizace Androidu, pokud není brandovaná (tj. koupená u našeho operátora), jestli jsem z letmého čtení toho fóra dobře pochopil. Řeší se to přeflešnutím firmware (na verzi od operátora) a pak už by to mělo ten nový Android k aktualizaci nabídnout.

Zdroj: http://forum.xpe­ria.cz/viewto­pic.php?f=47&t=­2925