plzen111

Na notebooku Sony Vaio VPCCA3S1E se objevila hláška: „Operating System Not Found“. Co s tím?

Dobrý den, notebook sony vaio po zapnutí sekal, tak jsem ho natvrdo vypnul. Po zapnutí se objevila hláška: Operating System Not Found. Nemam žádnou zálohu na CD a ani na USB. Nemam absolutne nic. Ta hláška sa objevuje doteďka. Dá se s tím neco udělat?Několikrát jsem ho zapnul a na tvrdo vypnul a stále stejná hláška.Taky několikrát jsem stisknul F10 a Assist,ale nic stále sejna hláška.Diky

Nejlepší odpověď
gecco

  1. nastartovat (ideálně ´odtamtud´, odkud bylo instalováno) a zkusit opravit
  2. nastartovat ´odjinud´, zazálohovat data a reinstalovat

___
Žádné „stiskni knoflík“ včil už nezafunguje…
___
Ale – ty nemáš RecoveryPartition?
😉
_____________­______________________
Mám dojem, že na Sony Vaio je spuštění Recovery Alt + F10 (ale jistě to nevím) – kukni…

Další odpovědi
anonym

myslím, že mi to dělal také. vypni ho zase natvrdo až se chytne

Lamalam

Operační systém se jen tak neztratí. Podívej se do BIOSu a zkontroluj si nastavení bootovací sekvence. Je možné (ale málo pravděpodobné), že se to tím tvrdým restartem přepnulo na jiné zařízení. Pokud to nepomůže, tak reinstal z recovery, pokud ani to nejde, tak si někde sežeň instalační médium.