Mofli

Sony Ericsson Vivaz Pro vs. Samsung S8500 Wave?

Který z dvou mobilů byste doporučil? Je výhodou, že Vivaz Pro má klávesnici? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

pokud jde o sony vivaz pro, připlatil bych pár stovek a pořídil raději tento http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/sony-ericsson-xperia-x10/ , hardwarová klávesnice je totiž výhoda pokud chcete spisovat na telefonu romány ale také telefon zbytečně ztěžkne a nabere na rozměrech. Naproti tomu softwarové klávesnice jsou dnes velmi dobře použitelné (i velmi rychlá SlideIT, kterou lze v X10 volitelně použít), vedle toho je x10 vybaven novější platformou s velkým množstvím aplikací, zatímco vivaz sází na symbian, který na smartphonech příliš neexceluje.

samsung wave je určitě zajímavý telefon (po hardwarové stránce – spolu s i9000 maji vubec nejlepší displej, jaký se dá sehnat, výtečný výkon který překonává i mnohem dražší smartfouny, jednoduche ovladani, plná výbava senzorů – gps, kompas, pohybový senzor, proximity senzor) i jeho cena je hodně lákavá. Bohužel nízká cena nebyla bezdůvodná, je dána tím že uvnitř je OS ve velmi ranné fázi vývoje bohužel velmi málo podporovaný vývojáři a zdá se že značně neperspektivní do budoucna. Velmi pravděpodobně pro něj nikdy nebude dostatek aplikací, neperspektivní je už tím že jej bude používat pouze samsung a zatím na jediném telefonu. Podobnost jeho předpokladů k úspěchu s umírajícím systémem naemo fy nokia čistě náhodná (?) … ve stáji samsungu je i nový model i9000 Galaxy S který je samotnou špičkou mezi smartfouny. Skutečnost že disponuje operačním systémem s 90 tisici aplikacemi a hrami však samsung vyvážil i vyšší cenou – http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/samsung-i9000-galaxy-s/

wave je tedy lepsi volba nez vivaz pro a pokud vam nevadi jit do rizika ze se bada nemusi ani po roce prosadit a velmi skromny pocet aplikaci ji zustane naporad, pak je wave nejlepsi volba vubec v pohledu cena/vykon.