Tinna

Som ešte pán?

Ahoj mám nemeckého ovčiaka. Má už 3 roky a od 1 roka začal byť agresívny na mňa. Keď leží a idem sa s ním „mojkať“ tak začne vrčať a niekedy už mám strach že má aj kusne. Bývame v bytovke a keď s ním idem von tak začne štakať skákať. Keď ideme dole výťahom kňučí a nedá sa utíšiť. NO nevadilo by mi to až tak ako to že po psovi (len po psovi) vždy vybehne. Už sme maly psoblém že jedneho psa zukusol. Alebo keď žere ani okolo neho nemúžem prejsť nie to mu ešte zobrať misku alebo ho buchnúť lebo hneď začne nepríčetne vrčať. Inak všetky poveli ovláda

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě jste právě na vývojové stupnici psí hyerarchie zhruba na stejné úrovni. Pokud s tím nezačnete rychle něco dělat, tak asi dost brzy pes zkusí zaútočit na vás a získat si převahu ve smešce.
Pomůže jedině důsledný výcvik, potlačení dominance. Je to pouze vaše chyba, že jste zanedbali výchovu psa .

Další odpovědi
led

Dopuručujem spojte sa s kynológmi a veľmi rýchlo choďte psa „preškoliť“. Všetky povely síce môže ovládať, ale ako popisujete je neovládateľný. sám sa rozhoduje, či poslúchne, alebo nie. Ak bude naďalej neposlušný a agresívny, hrozí vám prinajlepšom odobratie psa, v horšom prípade trestné oznámenie. Dôvod si vždy nájdu. A to nehovorím, že môže aj vám ublížiť.

kapka

Co přesně dělat, ti poradí tady http://www.dog­schoolk9.com/fo­rumK9/viewforum­.php?f=7, zaregistruj se a zadej dotaz, poradí ti formou diskuse. Nedávám nějaký odkaz, co jsem před chvílí našla na netu, Luďka a jeho práci znám. Poradí ti konkrétní metody, co se psem. Nebo Lucie, to je jedno.

johana 56

Psa nestačí naučit pouze základním povelům,je nutné se mu věnovat pořád.Jak už zde bylo napsáno,poraďte se s odborníky.

mojitek

tak podle toho co píšete-vůdce smečky rozhodně nejste.Spojte se s odborníkem co nejdřív,protože je jen otázka času kdy Vám pes bude chtít ušťědřit „výchovnou“ lekci..

samicek333

Zkuste psí školu, tam by i včetně těch povelů. které váš pes zvládá, měli učit i chování ke psu a pomoci vám ho správně začlenit do rodiny, nebo alespoň ho vychovat.