jjsemtujak

soliter pravidla hry

jak se hraje soliter jaky sou pravidla

Nejlepší odpověď
annas

Po otevření stránky www.seznam.cz klikněte na heslo Hry. Až se Vám stránka otevře, pak na heslo Solitér. Objeví se 10 typů této hry. U každé z nich je uveden postup.

Další odpovědi
Retko

Pavúčí solitér: pravidlá hry

Cieľom hry Pavúčí solitér je s čo najmenším počtom ťahov odstrániť všetky karty z hracieho poľa. Odstránite ich vytvorením postupností kariet rovnakej farby od kráľa po eso. Pri nastavení niektorej z vyšších náročností môžete striedať karty červenej a čiernej farby, karty otáčať a presúvať — ale na ich odstránenie budete stále potrebovať postupnosti.

http://window­s.microsoft.com/sk-SK/windows-vista/Spider-Solitaire-how-to-play

Bakerův solitér

Pravidla zaznamenal Martin Gardner. Naučil se hru od C.L.Bakera a sledoval její stopu až do dvacátých let, bude však pravděpodobně starší. Uplatňuje se při něm více než v jiných druzích pasiánsu hráčova strategická úvaha, schopnost promýšlet několik tahů dopředu. Tím se Bakerův solitér blíží deskovým hrám. Sice to není dokázáno, ale tvrdí se, že řešení má každá hra, nezávisle na tom jak byly karty rozdány.
Vlastníte-li počítač, možná jste se setkali s pasiánsovou hrou FreeCell. Nejedná se však – žádnou jinou hru než právě o Bakerův solitér.

  • Karty : francouzské – 52 listů
  • Cíl hry : Na čtyřech esových základech vybudovat vzestupné sekvence v barvě.
  • Základní sestava :

Zamíchané karty se rozdají do sedmi řad lícovou stranou navrch. Prvních šest řad bude po osmi kartách a poslední řada bude mít jen čtyři karty. Karty v nižších řadách překrývají karty vyšších řad, ale vždy jen tak, aby bylo možné rozeznat hodnoty jednotlivých karet.
V pravo nad touto sestavou budete budovat v průběhu hry vzestupné sekvence od esa po krále. Na levé straně pak potřebujete místo k odložení čtyř kartet a to jednotlivě vedle sebe.
obrázek připravujeme

  • Průběh hry :

Postupným přemisťováním karet se snažíte uvolnit esa, která pak smíte odložit nad sestavu a postupným uvolněním a odkládáním následných vyšších hodnot na nich vybudovat vzestupné sekvence zakončené králi. Manipulace s kartami má však svá pevná pravidla.

  • Volnou kartu (tj. kartu, která není zakryta jinou kartou) smím přemístit na jinou volnou kartu, která však musí být odličné barvy (černá/červená) a o jedna vyšší hodnoty. Je-li to možné, mohu kartu umístit na esový základ (je-li ovšem o jedna vyšší hodnoty a stejné barvy jako vrchní karta na esovém základu).
  • Jestliže hra vázne, je možné až čtyři karty dát dočasně stranou. Dočasně odložené karty pak ve vhodnou chvíli začleníme do budovaných sekvencí, případně je vyřadíme na esový základ.

Hra končí vítězstvím, podaří-li se nám vyřadit všechny karty na esové základy.

http://www.hrej­si.cz/karty/ba­ker.htm

Rhapsody

Solitér nebo též pasiáns je hra pro 1–2 hráče. Existuje více než 20 druhů této hry. Základním prvkem který je společný pro všechny typy, je poskládat jednotlivé karty po sobě. Někde od K-A jinde zase K-A a A-K najednou. Hry se liší i rozložením hrací plochy a jednotlivých karet tak i způsobem zda se všechny karty vyloží nebo se „dobírají“ po 1–6. Podrobná pravidla si najděte na netu nebo v knihovně. Nejznámější a nejjednodušší je asi Spider Solitaire pro začátečníky s jednou barvou, bývá součástí Windows