BENYTA

Soliter-karty na počítači-závislost.Dá se nějak pomoci?

Ahoj všichni horkem umoření,ráda bych pomohla své nejlepší kamarádce,sama na to nestačím.Její manžel,přes šedesát,co mají net,tři roky,pořád mastí tyto stupidní hry s kartami.Řek­nete,lepší,než by seděl v hospodě a utrácel…to je taky pravda…jenže mají už věk,na starosti dům a zahradu.Jenže ty poslední tři roky už je všechno jen na ní,opravdu nepřeháním,jsem o 17 let mladší,než ona,a co všechno zvládne…ani ve snu…protože musí.
Říkala jsem,že by to mohla zablokovat,jenže oponovala,že si najde jiné stránky,což má pravdu,těch her je nespočet.Sama jsem nikdy nic nehrála,no,jednou mě vtáhlo hádání psích plemen,přizná­vám,ale myslím opravdové hry.
On se do toho prý zabere až do transu,nevidí,nes­lyší,jen si vyletí ven zakouřit a „jede“ dál…
Ze začátku si říkala,no je to doma novinka,tak proč ne,dnes je z toho neštastná.Mám jí moc ráda a proto prosím o vaše názory,já jí poradit pořádně neumím.
Doplňuji:
Ještě jednou poprosím,co poradíte,at jí můžu pomoci.

Nejlepší odpověď
kropitko

rada je,ať si vzpomene,co dělal manžel rád,před těmi třemi roky a naláká ho na tuto činnost

Další odpovědi
Jojka

Ahojky BENYTO! Karty soliter byla moje první hra, kterou jsem na PC hrála, když jsme si ho koupili. Postupem času jsem zjišťovala, že existují i jiné hry a hrála i jiné. Dnes se dá říct, že žádné hry nehraji a vůbec mi to nechybí. Má dcera zase stále hrála hru SIMS3. Dnes si na ni ani nevzpomene. Asi nejsme ty správné „hráčky“.

Cullinda

Odpojit internet, zamknout pc do skříně a nakoupit křížovky..

annas

Benyto, zkuste se podívat na stránku:
26 spôsobov ako sa zbaviť závislosti od internetu.

Třeba získáte nějakou inspiraci.

Zdroj: http://www.tak­to.sk/26-sposobov-ako-sa-zbavit-zavislosti-od-inter

bubukaa

já myslím žě zamknout počítač do skříně by šlo ale je to moc drastické myslím že zaheslovat počítač by stačilo

ReHu

Co takhle nějaký virek do PC? Pokud se PC zamkne, vyhodí atd, budou rozbroje v rodině.
Jak hodně se děda v PC vyzná??
Důležitá data bych zálohovala a pak to „nějak“ nebude fungovat, oprava potrvá dlouho, hodně dlouho,…
Nevím, zda to bude co platné, jen mě to napadlo jako varianta.
Doplňuji:
Co soliter odinstalovat?

anonym

NAbídka Start → Ovládací PAnely → Přidat nebo odebrat programy → [Přidat nebo odebrat součásti systému] → …

… v seznamu nalistovat příslušenství a nástroje → klepnout na [Podrobnosti] → ODznačit položku hry …

… potvrdit OK, v předchozím okně na tlačítko [Další >] a vyčkat …

vidíte že zbavit se této drogy není ani technicky zrovna snadné 🙂, ale pokud tohle dokáže, má od toho definitivně pokoj.

///

je možné že si po čase najde jinou hru, mahjong, hledání min, ale hlavní je že zmizel solitaire, změna je život 🙂

BENYTA

Děvčata,děkuji.
Cullindo,to nejde,sama ho moc potřebuje,jsme obě chovatelky pejsků…
Jojko,řekni mi,at pochopím,ty časové relace,kdy jste se na to „vykašlaly“,mě to přijde už moc dlouho,opravdu tři roky…

kropitko

Karty jsem hrála taky a trvalo to asi tak rok,pak mě to přestalo bavit,tak jsem si začala projektovat domečky,to mi taky vydrželo tak rok a a teď mám odpovědi,takže počítám,že je to taky tak na rok,než objevím zase něco jiného,,,,těžko poradit. Nezbyde,než aby ho tahala ven,na mě to platí,jakmile manžel řekne,že se jde na výlet,tak hned mažu a neprotestuji. Takže rada je,ať si vzpomene,co dělal manžel rád,před těmi třemi roky a naláká ho na tuto činnost.

BENYTA

Bohužel úplně ho zrušit nejde,ona sama ho denně potřebuje,s tím rozdílem,že opravdu na něm pracuje,má ch.s. pejsků,skvělé stránky,píše si i zahraničními chovateli…
Problém je,kropítko,že on vlastně nikdy nic rád nedělal,tak možná dílna,auto,ale k většině věcí a činností ho vždycky musela dokopat,když něco potřebovala,sa­motného by ho to nenapadlo,hol­t chlap.