Bronzový

Solární systém který si na sebe vydělá min. 2x a bez nutnosti pravid. výměny akumulátoru, existuje?

podle mě je slabým článkem solárního systému (panel, kabely, akumulátor) akumulátor, jelikož stárne, snižuje se kapacita a je potřeba ho vyměnit za nový což anuluje úsporu za energie? Nebo to chápu špatně, existuje nějaký systém který bude fungovat třeba 30 let a vydělá si na sebe a ještě bohatě bude šetřit peněženku na platbě za elektřinu? Systém cenově dostupný pro rodinný dům a nebo nějaký mini systém s malým panelem. systém který si sebe zaplatí a ještě vydělá více než jednou tolik. pokud je ekonomicky rozumné to kupovat, je to i ekologicky rozumné?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Aku musíš měnit vždy:-((( Dobré je posílat to do sítě za draho a za levno z ní pak kupovat:-)))

Dá se na to vzít dotačka:-)

Já mám solar panel s aku, pro zásobu, někdy u nás vyhazuje proud, ale v zimě je to na prd, musím jet na UPS nebo centrálu:-((

Další odpovědi:

Zlatý

Nerozumím.
Životnost současných fotovoltaických panelů je 25 - 30 let s tím že po 30 ti letech je jejich účinnost cca 80%. Řídící elektronika se neopotřebovává.
Akumulátory za tu dobu bude třeba vyměnit tak 2 - 3 x. Vzhledem k tomu že mluvíš o akumulátorech, máš na mysli zřejmě ostrovní fotovoltaický systém.
Tedy žádná spotřeba elektřiny ze sítě. Pak si myslím že se ti tento systém několikrát zaplatí. Záleží ale na tvojí spotřebě elektřiny.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.