postcd

Solární systém který si na sebe vydělá min. 2× a bez nutnosti pravid. výměny akumulátoru, existuje?

podle mě je slabým článkem solárního systému (panel, kabely, akumulátor) akumulátor, jelikož stárne, snižuje se kapacita a je potřeba ho vyměnit za nový což anuluje úsporu za energie? Nebo to chápu špatně, existuje nějaký systém který bude fungovat třeba 30 let a vydělá si na sebe a ještě bohatě bude šetřit peněženku na platbě za elektřinu? Systém cenově dostupný pro rodinný dům a nebo nějaký mini systém s malým panelem. systém který si sebe zaplatí a ještě vydělá více než jednou tolik. pokud je ekonomicky rozumné to kupovat, je to i ekologicky rozumné?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Aku musíš měnit vždy:-((( Dobré je posílat to do sítě za draho a za levno z ní pak kupovat:-)))

Dá se na to vzít dotačka:-)

Já mám solar panel s aku, pro zásobu, někdy u nás vyhazuje proud, ale v zimě je to na prd, musím jet na UPS nebo centrálu:-((

Další odpovědi
mosoj

Nerozumím.
Životnost současných fotovoltaických panelů je 25 – 30 let s tím že po 30 ti letech je jejich účinnost cca 80%. Řídící elektronika se neopotřebovává.
Akumulátory za tu dobu bude třeba vyměnit tak 2 – 3 x. Vzhledem k tomu že mluvíš o akumulátorech, máš na mysli zřejmě ostrovní fotovoltaický systém.
Tedy žádná spotřeba elektřiny ze sítě. Pak si myslím že se ti tento systém několikrát zaplatí. Záleží ale na tvojí spotřebě elektřiny.