Avatar uživatele
Keyna

Máte někteří zkušenost s tím, že solární plachta na bazén opravdu vodu v bazénu ohřeje?

Prosím vás, ti kteří mají doma solární plachtu na bazén, opravdu tu vodu v bazénu ohřeje? Za jak dlouho a na kolik nebo o kolik stupňů je voda teplejší?
Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3025 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Vroudenspil

Dřív když jsme měli ještě bazén , tak se teplota zvýšila cca o 5–6 stupňů , rychlost záleží na tom kolik zrovna svítí slunce . Většinou jsem bazén napouštěl večer voda nějakých 16 – 18 stupňů a druhej den po obědě 22 . a za tři dny 27 .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

nikdy jsem neměl v bazénu žádné ohřívátko. napustil ze studny na dvakrát a koupal jsem se za chvilku a voda měla 12 stupňů. chci se osvěžit

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

solární plachta hlavně chrání od odchodu tepla z bazénu, nečistotma. To co popisuje Vroudenspil je přirozený odhřev od vzduchu a slunce.
V noci čerpal studenou vodu asi tak 6–8°C. Pak se ohřála rychle od vzduch na 22, ale za další dej již pomaleji na 27. Další dny se již moc neohřívá.
Páč kdyby ta plachta fungovala, jak jí lidé věří a přejí si, tak při teplotě 27°C se ohřeje ještě víc, pak ješt víc a pak ještě…až kam slunce dokáže ohřát, když se umí sluncem i uvařit?

Přeji krásný a klidný víkend.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rklomoz

Bazén mám několik mnoho let. Solární plachtu jsem otestoval u souseda. Zbytečné výdaje. Na ohřev jsem používal kvalitní krycí plachtu tmavou, tak že jsem ji stáhl aby se dotýkala hladiny tím se voda lépe ohřeje. Při ohřívání je dobré občas vodu promíchat nebo spustit na chvíli filtraci. Letos chci vyzkoušet ohřev ze skleníku. Ve skleníku nainstaluji tenké potrubí případně hadici a pomoci malého čerpadla nechám vodu cirkulovat. Takže bych prodloužil dobu koupání asi o 1 měsíc když bude svítit slunce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek