hanyking

Solární ohřívač vody. Potřebuji ohřívat cca 2000 l v bazénu pro ryby.

Mám v suterénu bazém a v létě tam mám koi kapry. Ale dům je starý kamenný tak tam je chlad. Vodu ohřívám tak, že černou hadici stočím ven a zapojím na čerpadlo. Ale to není moc účinné. Viděl jsem nějaký ohřev v obchodě. Hadice do piramidy a na tom kopule z plexi. Cena cca od 3000Kč za malý. Zdá se mi to dosti drahé když je to prakticky také jen černá hadice pod plexi krytem. Máte někdo nějaký tip jak udělat solární ohřev aby byl účinný a zároveň ne moc drahý? Děkuji

Odpovědi
honza19hk

Záleží na jakou teplotu tu vodu chceš ohřát. Myslím,že by ti stačil průtokový solární ohřívač což jsou vlastně jen silnější trubky a nejlépe kovové (hliník,měď) natřené na černo a průtokové čerpadlo.Vytvoříš smyčku aby voda proudila pořád dokola skrz ty trubky na slunci přes nádrž a pořád dokola,mělo by to stačit.2 kubíky vody není zase tolik.