Bronzový

Software pro kontrolu veltilátorů ?

Dobrý den, chtěl bych si manuálně nastavovat na kolik % poběží ventilátor např při hraní na 100%, při práci si nastavím 50% a přes noc když budu např něco stahovat tak aby nebyl hlučný tak třeba si dám na 20%.Nemůžu žádný takový program najít. mám windows 7, základní desku asus P5B a nevím jestli je potřeba i verze biosu, jestli je tak mi do odpovědi napište a já to do doplnění zjistím, díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pozor! Pokud neumíte nastavovat větráky tak to může mít o fatální následky - převaření počítače v v lepším případě a v horším ti to může v pohodě i chytnout - byl jsem svědkem takového testu.

Lze to nastavit několika způsoby,

v BIOSu hledej položku Fun, Fun control, atp. a tam si nastavíš co a jak.
Dále existuje program Fun control který umí větráky nastavit přes desktop - Windows. - Věřím v tom že si ho dokážeš ten program najít.

Další odpovědi:

Stříbrný

Nechce se mi teď prohlížet specifikace MB Asus P5B, ale faktem je, že pokud mají být větráky řízeny, musí poskytovat desce signál o otáčkách, takže pohledem zjisti, jestli konektory pro ventilátory jsou třípólové (je signál) nebo dvoupólové (není signál) a rovněž jestli z oněch větráků taky vedou tři vodiče. A jinak podle l564, akorát mu poopravím slovíčko "FUN" - to je "legrace," ventilátor je "FAN."

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.