SouthMallow

Neznáte software, který převede text z obrázku do „písemného dokumentu“?

Představte si to asi takhle, máte scany, fotky, nebo obrázek, na kterém je strašně moc textu a vám se to nechce přepisovat, mám vlastní zkušenosti, a má otázka zní, jestli existuje „nějaký“ program, který právě ten obrázek s textem skopíruje a převede ty „písmenka“ do Wordu jako by jste to napsali sami, finální „skopírování“ do něčeho se může lišit, mě jde hlavně o to, aby jsem text nemusel přepisovat.

Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
a623682@drdr

Ano existuje. Obecne se takove programy oznacuji OCR (Optical Character Recognition) software. Takze ted uz vis co hledat a hura na google.
Protip zadarmo: vestina sw je pomerne narocna co se tyce kvality scanu, cim detailnejsi scan, tim lepsi vysledky.

Další odpovědi
Poklička

Dokažeto Program ABBYY FineReader :http://www.ab­byy.cz/produc­ts/personal/fi­nereader/

Pepa25

Pokud ti stačí text, tak je toho spousta, zadej si to googlu „pdf to doc“ (Pokud to máš v pdf). Trochu náročnější je to s převodem tabulek do xls, to dělám častěji, ale také jsou na to nástroje.
Jen bych ještě upozornil, že nikdy to není 100%, je zapotřebí následná kontrola.