Software, Freeware, Shareware, Malware …

Ahoj, chtěla bych se zeptat – jak po netu, tak doma na mě furt zkouší pojmy jako software, freeware, shareware atd, ale já se v tom už vůbec nevyznám :( Můžete mi prosím poradit a vysvětlit rozdíl? Moc děkuju :)

Nejlepší odpověď
Dandi

software – všeobecně programy pro PC.
freeware – software, který je zdarma
shareware – software, který má omezené funkce. Po zaplacení licence se pak aktivuje pro plnohodnotné užívání.
malware – software, který je pro PC škodlivý (většinou viry, trojsští koni atp.)
demo – software, který má pouze demonstrativní účel

Další odpovědi
,JaN´

software – programy, apod.
freeware – software, za ktery nic neplatite, je zcela zdarma
shareware – software na zkusebni dobu (zdarma program pouzivate treba jeden mesic, ale kdyz ho chcete pouzivat dale, musite ho zaplatit)
malware – skodlivy software (viry apod.)

Dalsi informace si zkuste vyhledat treba na wikipedie.cz