mokrygorky

Sociálně nepoužitelný – adaptační kurz

Až půjdu na střední, tak tam samozřejmě je adaptační kurz. Ale já se skoro vůbec nebavím ani s kamarády, jsem strašně uzavřený a co teprv s cizími? O čem si mám povídat a tak dále?(nevím co použít) Kvůli tomu asi půjdu na učební obor ( ☹ ) protože mám strašný strach..
Doplňuji:
A prosím o seriózní odpovědi tohle je celkem vážné..

Nejlepší odpověď
Terézina

Já jsem taky taková. V páté třídě jsem šla na gympl a taky jsem se hrozně bála, ale naštěstí se mnou přestupovala jedna spolužačka a ta mě seznámila s několika holkama. Pak jsem zjistila, že se není čeho bát a že jsou všichni v pohodě. Bohužel teď jsem se uzavřela ještě víc a nedokážu se kvůli stydlivosti na někoho ani podívat (třeba na nějakého kluka) a navíc jsem hrozně nudná a tichá, je to hrozné..
Ale ty se určitě nemáš čeho bát, ve třídě jich bude víc takových. Takže buď sebevědomý a přátelský! :) A užij si ho..

Další odpovědi
gecco

Co blbneš???
😉
Ve stejné situaci budou všichni – všichni budou/ete ve škole noví, všichni vyjukaní, všichni v neznámém prostředí – to je ideální na seznámení se.
A – mimochodem – myslíš, že na učňáku je to jiné?
😉

ivzez

Adaptační kurz není povinný, takže na něj nemusíš jet.
Ale podle mne by to byla chyba, protože během pár
dnů můžeš spolužáky poznat mnohem lépe než ve škole.

mokrygorky

Na učňáku nejsou ne?
A to vím, ale ta naše generace je taková namachrovaná a jaksi ,,bezcitná" prostě se bojím..