C-system

Sociálka a finance – podpora v nezaměstnanosti

Dobry vecer muze syn po vyuceni zadat o podporu i kdyz neni na uradu prace,od 15 let delel brigady v odp hod dekuji za odpo,vym ze nedko kdo byl v lochu a pusti ho tak podporu dostane ihned

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak váš syn může získat podporu pokud splní tyto podmínky, musí vykázat celkem 12 měsíců doby účasti na důchodovém pojištění v posledních 3 letech, přičemž studium se do této doby započítává jen 6 měsíci. Zbytek může absolvent doplnit pouze zaměstnáním (např. při studiu, během prázdnin ap.). Ale pozor, mezi tato zaměstnání a výdělečné činnosti se počítají jen ta, u nichž bylo odváděno pojistné na důchodové pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti (tedy ne např. dohody o provedení práce).

Stando,,bodík,,no tak to snad nebylo myšleno? 🙂 Tazatel to snad myslel tak, že zatím dítko není hlášeno na úřadě,,,
Je vidět, že čtete pozorně,,,

Zdroj: http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/uradu-prace-se-bat-nemusite

Další odpovědi
standa

Bez registrace na Úřadu práce nelze získat podporu v nezaměstnanosti.

A jak to bylo s podporou dotyčnýho, kterýho pustili z lochu, tak to fakt neumím posoudit.

anonym

můj syn byl měsíc po vyučení doma než sehnal práci,byl sice veden na UP,ale žádné peníze nedostával,nebot nebyl nikde rok zaměstnán brygády se do toho asi nezapočítávají,jak je to s vězni nevím