Littl3

Snowboard délka

Je nějak znat když je snowboard kratší než po bradu ?
Mám 165cm vadilo by kdyby snowboard byl třeba 120 ?

Odpovědi
Noga

1. Jde to hodně poznat. Když budeš jezdit pár let, tak poznáš každý cm.
Obecně:
kratší snowboard > lepší ovladatelnost
delší > lepší stabilita
Délka po bradu je ideál. Pak můžeš experimentovat, ale šel by maximálně asi ± 10cm.

2. 120cm je snb pro děcko. Takže pro někoho kdo má 10 let a řekněme 30 kg. S délkou snb se odvíjí i zatížení které snese. Při tvé výšce bys jej rychle zlomil.

Prkno pro tebe 145cm. Pokud jsi těžší tak 150–155cm. Jestli jsi spíš lehčí, můžeš si ubrat délku na třeba 140cm. Taky záleží jak velké máš nohy. Kratší prkna jsou zákonitě i užší, tak aby ti moc nepřečuhovaly špičky a paty.

KatKa Suky

Trochu cm by to ještě potřebovalo to poznáš až se nikde vymlátíš.
Když se ale naučíš na tom kratším udržovat rovnováhu tak se nic nestane i když ostatní lidi si asi budou myslet bůh ví co …