Vizour

Snižují proteinové koncentráty obsah růstového hormonu?

Ahoj,
asi před měsícem jsem se rozhodl pít proteinové koncentráty pro vyrýsování postavy, ale krátce po tom, co jsem začal, jsem se doslechl, že prý proteinové koncentráty snižují obsah růstového hormonu a že tak nevyrostu. To mě zarazilo, protože je mi 16 let měřím asi 174 cm a růst dále bych rozhodně chtěl.
Hledal jsem různě na internetu ale nikde jsem na svou otázku nenašel odpověď.
Máte s tím nějaké zkušenosti? Předem vám děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
gecco

Proteinové koncentráty ti k vyrýsování postavy pomůžou asi tak, jako kysaný zelí*)…
😁
Jsou určené k doplnění (´snadnému´) potřebného množství bílkovin pro růst svalové hmoty – ale mnohem lepší (pokud na to máš peníze) je jíst ´přirozenou stravu´ – červené maso, vajíčka, tvaroh (tučný), sýry…
Problém těchto koncentrátů tkví v tom (a nadměrné námahy pro organismus ve vývinu) , že zatíží organismus natolik, že prostě přestane růst do ´délky´…
Upřímně – netuším, jakou máš postavu a o co ti jde – ale měl bys navštívit dietologa (ne výživového poradce ve fitku!) – lékaře – a s ním se poradit.
___
*) Sauna a vytrvalostní běh jsou mnohem účinnější…

Další odpovědi
Analníkolík

absolutní blbost nic takového není ani v gainerech