Snížila se cena výrobků a služeb z důvodu levnějších PHM ?

Když se zvedne cena PHM, výrobci a dopravci okamžitě reagují tím, že se musí zdražovat zboží i služby, ale pokud se cena PHM sníží, (v červenci t.r. byla cena nad 37 K/L a nyní je pod 35 Kč/L)je klid po pěšině! Je to normální stav ?

K porovnání cen PHM s dnešní dobou.

Jen pro osvěžení paměti. Kupodivu otázka i po tolika dnech nebyla uzavřená.

Nejlepší odpověď
arygnoc

JE to normálny stav.
predsa by ste neupieral komukoľvek akékoľvek zisky iba preto, že benzín troška zlacnel. dočasu, samozrejme.

práve naopak, očakávajte zdraženie, lebo máte viac koruniek v peňaženke (ušetrené za phm) a tých vás treba zbaviť.

;-Q

Další odpovědi
setapouch

Výrobci se po poslední vlně kritiky jejich zbrklé reakce na zvýšení cen PHM zastyděli a přesně podle přání spotřebitelů nyní s úpravami cen vyčkávají.

Pepa25

Ceny PHM jsou významná položka hlavně pro dopravce.
Ceny v dopravě podle ČSÚ: 2Q/2014 +1,7%; 3Q/2014 –0,2%
(zdroj: index cen výrobců)

Závěr: ano, zvýšení cen vstupů se snaží výrobci promítnout do cen hned, nakolik to konkurence dovolí, naopak ceny klesají pozvolněji

P.S. Jen technická poznámka: ta červencová cena byla vybrána náhodně, nešlo o manipulativní výběr, že ne? (pro připomenutí: v březnu byl benzín za stejné ceny jako nyní a sezónní nárůst cen přes léto je prakticky každý rok)

anonym

asi to nikdy nebylo tak horké, když jsou schopni pekaři vozit rohlíky i sto km. od provozovny. např. Hořovické, Penam, Tanvald a to jsou jen ty co vídám a vím.

Danina65

Mám pár aut, a věřte, není to jen PHM, je to i silniční daň, mýto, opravy a asi tisíc dalších položek:-)