tolgins

Sníží se účinost antikoncepce?

V sobotu jsem si vzala prášek jako obvykle (beru ho mezi 18–19 hodinou) a v neděli ráno jsme měli s přítelem nechráněný sex. Jenže jsem si zapomněla v neděli vzít prášek a vzala jsem si ho až v pondělí kolem 16hodiny a večer jsem si vzala normálně za pondělí.

Odpovědi
dubraro

Nemyslím si, že by tato nepravidelnost natolik snížila účinnost antikoncepce, že by mohlo dojít k otěhotnění.
Zkus si přečíst příbalový leták, tak jsou obvykle i pokyny jak postupovat při vynechání dávky.

anonym

Záleží podle toho, kam se ti na konec udělal.

anonym

Ano,sníží se účinnost,prášky bys měla brát pravidelně,je tu možnost otěhotnění..