Sníží se hodnota televizního signálu, když projde přepěťovou ochranou v prodlužovačce?

Nejlepší odpověď
mosoj

Přepěťová ochrana by na útlum svodu televizního signálu mít neměla.
V praxi se jedná o propojení vedení na ochranný kolík nejjednodušeji specielní rychlou doutnavkou o určité velikosti zapalovacího napětí.
Při zvýšení napětí nad uvedené zapalovací napětí, doutnavka zapálí a svede napěťovou špičku do země. Většinou se pak doutnavka musí vyměnit. Signál tedy přepěťovou ochranou vůbec neprochází takže nemůže být ovlivněn.
Doplňuji:
Jednoduchá a rychlá přepěťová ochrana je obyčejný jednoduchý uzel ( smyčka) na přívodní šňuře síťového napájení přístroje.
Vytvoří se zde jednoduché bifilární vedení kde se napěťová špička vlivem elektromagnetické indukce opačného směru vzájemně vyruší. Na vlastní oči jsem viděl když uhodil blesk do provizorního připojení dvou žárovek na stavbě obyčejnou dvojlinkou. Na dvojlince vedoucí k jedné žárovce byla náhodně ( kvůli upevnění) udělána smyčka a ke druhé ne. Žárovky byly těsně vedle sebe.
Žárovka která měla smyčku na přívodu zůstala bez poškození, ta druhá byla celá černá i s vedením.

Další odpovědi
tom004

Ne.

Děda Louda

Nepochopil jsem, proč chceš prohánět televizní signál prodlužovačkou s přepěťovou ochranou.

mosoj

Děda Louda : Aby byla televize ochráněna před napěťovými špiškami od atmosférické elektřiny které se na anténu a do svodu dokáží naindukovat. Od přímého úderu blesku to také neochrání !!
Ty prodlužovačky jsou na to přispůsobeny a mají tam konektor vstup a výstup jako do televize. Ještě tam bývá i ochrana telefonu.