etelka

Snížení trestu

Dobrý den, přítel byl odsouzen za krádeže v bytech na pět let a odvolal se. Škoda byla vyčíslena na 750.000,– korun. Slyšela jsem že se ted snížila sazba trestu podle škod. Je recidivista.

Odpovědi
standa

Slyšela jste nesprávně !!!

Trest zkracován nebude!

I. podle starého zákoníku:
§ 247/3 KRÁDEŽ
Odnětím svobody na 2–8 let bude pachatel potrestán způsobí-li takovým činem ZNAČNOU ŠKODU…

II. podle nového zákoníku
§ 205/4.c
Odnětím svobody na 2–8 let bude pachatel potrestán způsobí-li takovým činem ZNAČNOU ŠKODU

III.

Hranice škody se v novele trestního zákoníku nezměnila (starý zákoník § 89/11, nový zákoník 138/1)

nad 5.000 Kč = škoda nikoli nepatrná
nad 25.000 Kč = škoda nikoli malá
nad 50.000 Kč = větší škoda
nad 500.000 Kč = značná škoda
nad 5 mil.Kč = škoda velkého rozsahu