Dzejkob

Snížení otáček větráku grafické karty (speedfan)

Dobrý den, potřeboval bych snížit rychlost otáčet větráku na mé grafické karty. Hledal jsem různé návody a programy a jediný, který jsem pochopil je program Speedfan ..

Jenže problém je v tom, že ač mi sám program říká, že mojí základní desku podporuje, tak ať dělám co dělám, tak jako by ten program na rychlost otáček vůbec nereagoval ..

Můžete mi prosím někdo poradit? (ten hluk už se vážně nedá vydržet ..)

Nejlepší odpověď
rynek878

Regulace otáček ventilátorů a malý návod na SpeedFan

Pokud máte rádi ticho v počítači a někdy jste zkoušeli vysledovat cože to vlastně dělá největší randál z Vaší kouzelné skříňky – došli jste jistě k závěru, že kromě vysokofrekvenčního jekotu pevného disku spojeného s jeho chrastěním při seekování vydávají nejvíce hluku ventilátory. Vynechám prozatím doporučení konkrétních typů ventilátorů, jejich umístění atd. a budu se věnovat možnosti jejich utišení prostřednictvím obyčejného zpomalení jejich otáček.

Jinak bych doporučoval větráky řádně vysát od prachu a nečistot,uvidíte,že to pomůže,pokud větrák není kaput !!!

Zdroj: http://www.xma­estro.com/view­.php?cisloclan­ku=2007010011