Kryšpín

Lékaři budou mít možnost seniorům omezit řízení automobilů pouze na blízké okolí jejich bydliště. Sníží to nehodovost?

Nehody jsou a budou tomu se nedá zabránit. Jak hodnotíte to, že nyní budou mít lékaři možnost seniorům omezit řízení automobilů pouze na blízké okolí jejich bydliště, sníží to nehodovost? Poněvadž občas zdržují provoz, nemají bleskový postřeh, a když si např. dají Mňau-mňau, je to legální šnupajs, tak mohou být ještě více nebezpeční.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ne

měli by to seniorům zakázat úplně, jelikož si kupují výkonná auta, nemají žádné zkušenosti, jezdí pod vlivem drog a alkoholu, nerespektují pravidla silničního provozu a jsou neskutečně arogantní 😁

cože? blbost? proto jsem to taky napsal

co takhle dát řidičáky na zkoušku do 35 let. přezkoušení, psychotesty. to by bylo zajímavé a nejen finančně

Další odpovědi
brillant

Ne

Kepler

Ne

Myslím, že mladí a nezkušení řidiči jsou mnohem nebezpečnější.

talka

Ano

Jezdím 70 let bez nehod a teď mi byl odebrán ŘP pro zhoršený sluch; na ORL napsali, že mohu řídit, tak pokud mi bude vrácen, uvítala bych omezení řízení automobilu pouze na blízké okolí bydliště – stejně už dál nejezdím.

cukrar

Ne

Nemůže to snížit nehodovost tak, aby se to projevilo ve statistice. Páč to je tak zanedbatelné procento, že to neuvidíme.

Poněvadž občas zdržují provoz, nemají bleskový postřeh, a když si např. dají Mňau-mňau, je to legální šnupajs, tak mohou být ještě více nebezpeční.
Tyto Vaše důvody nevedou přesi k nehodě......

anonym

Ne

Tady je promile z dalších: http://www.no­vinky.cz/krimi/393613-zbesila-jizda-20leteho-pirata-v-bilem-mercedesu-prahou-deset-nabouranych-aut.html

tforro

Ne

Ikdyž mě senioři svou „bezpečně“ pomalou jízdou štvou, tak si myslím, že to nic neřeší.
Souhlasím s názorem Kapitána. Třeba od 60-ti let ať chodí na praktické přezkoušení ke komisaři každé 2 roky. Kolik by to mohlo stát? Že by třeba 2tis? Tj. 83kč měsíčně. SMěšná částka za prosetí potenciálně nebezpečných jedinců…

arachis

Ano

atlas

Ano

O pár procent určitě jo, ale žádný zázrak to nebude

Mc Merkurion

Ne

… jen by mě zajímalo,jak by chtěli určit to blízké okolí > do 10km? , ne na dálnici? dostanou „S“ v trojúhelníku? > je vidět,že se někdo nudil …

cukrar

Talka, řidičské oprávnění Vám bude opět vydáno, pokud předložíte zprávu od lékaře. Pokud mezere nebude delší ja 6 měsíců, žádné psychotesty.

Spíše bych doporučil povinné školení věšch řidičů, 1× za dvy roky. Páč spoustu lidí nezná předpisy, o čemž se přesvědčuji na spoustě poraden, když se objěví problém s předpisy.

Kryšpín

Dle mého názoru je to moudré rozhodnutí váženého parlamentu a senátu i když nejvíce nehod způsobují řidiči piloti do 35 let, ale senioři dostali letos přidáno 1040 Kč tvrdých českých, poněvadž to je pro stát lepší než varolizovat, pan Kalousek věděl před třemi lety jak to elegantně vyřešit. A to ještě část senior invalidů, které před lety již nevím jak se ten kvalitní ministr jmenoval, bylo to myslím od slova dráb, množství invalidů speciélním rozhodnutím uzdravil. Tak co by chtěli, bude jim stačit, že budou jezdit kousek okolo své chalupy.

talka

Jakých 1040,–? POUZE 40,–Kč.

cukrar

Kryšpín má pravdu.
Rok 12000, 40 měsíčně.