QU33G

snížení kvality foto na fb

zdravim
jde nejak udelat, aby po vlozeni obr. na fb byla zachovana jeho kvalita.
jestli jde pouzit nejaky vhodny format???

napriklad kdyz udelam printscreen — ulozim obr. (format jpg, png, atd…) — vlozim na fb.....tak dojde ke strasnemu zhorseni kvality.

diky za kazdou radu ;)
Doplňuji:
takže to nejde nějak vylepšit?
hodit to do jiného formátu, změnit parametry obr. nebo tak? ;)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

To je způsobeno, tím, že si to facebook zmenší, aby se mu to vešlo do designu a do náhledu.

Dole vlevo je odkaz stáhnout, soubor už má plnou kvalitu

bohužel to neovlivníš, kdyby to facebook měl zobrazoval v plné kvalitě tak při počtu uživatelů co má by mu nestačil výkon serverů.

Další odpovědi
mosoj

Zmenši rozměr fotografie sám, řízeně v nějakém bitmapovém editoru. Třeba na max šířku 1000 px.
Uvidíš jak se kvalita na serveru zlepší. Pokud to neuděláš, udělá to automat a ten to většinou zmrší.