Anuket

Snesli byste partnera, který se neustále vychloubá a přeceňuje?

Myslím tím něco typu…

„Ty brambory škrábeš špatně, já to umím lépe, dej mi to, udělám to za tebe.“
„Jaktože když příbuzné hlídáš dítě, tak brečí? Mě při hlídání nikdy nebrečelo, neumíš to s ním.“
„No, jako kuchařka nejsi špatná… Ale jdi radši vytřít koupelnu, já to udělám.“
„Auto ti nepůjčím, neuřídila bys ho. A vůbec, já tě tam radši hodím.“
„Zase jste v práci měla průser? Nemohla jsi za to ty?“
a podobně…

Popřípadě, máte perličky z domu?
Doplňuji:
to bolak: Je to ryze hypotetické, četla jsem jeden článek a šokovalo mě, co všechno lidi od partnera zvládají a polykají. Jmenované věci jsou v podstatě zatím malichernosti, ale tímhle to může „krásně“ začít. A máš pravdu, může se jednat i o ponižování druhé osoby, ale jak se to vezme. Mnohdy v tom hraje roli i to, že partner byl nedoceňován a neprávem to začne dohánět tím, že si dodává sebevědomí tím, že se naopak nadmíru přeceňuje (a zkouší, co si může dovolit), byť mnohdy neoprávněně a mnohdy má pak o to větší komplexy, že když si myslí, že to zvládne lépe, než druhý, tak posléze, až když druhého odradí, zjistí, že se mu nedaří až tak, jak si původně plánoval.

to zjentek: Docela jste mě rozesmál. 😁 Je fakt, že pokud by to fungovalo, tak by to bylo alespoň trošku potěšující. 😁

Nejlepší odpověď
Damiana

To co popisuješ je nádhera. Když všechno umí líp, tak až to dělá!:-) U chlapů ale není takové chování tolik obvyklé jako u žen – a když už to tak doma je, tak na servis si muž obvykle moc nestěžuje.
Jestli je to pan všeuměl, pak má žena více času na sebe. A upravená, odpočatá krasavice určitě nemá zapotřebí se nervovat kvůli tomu co má doma. A možná se i dobře baví jinde…
Znám dost případů, kdy dotyčný (nebo ona) záměrně dost věcí „vorá“ nebo řekne, že to neumí, či druhého pak chválí a nadmíru obdivuje, jen aby je nemusel(a) dělat sám(sama). Myslím, že se tomu lidově říká vyčůranost:-)
Záleží na tom jaké osobnosti se sejdou. Někomu budou tyhle řeči úplně volné, jiného rozžhaví doběla.
Také jsou typy lidí, kteří ho nechají, aby se tedy (třeba s tím jídlem) předvedl a pak mu řeknou, že je to hnus (i kdyby to byla mana nebeská) – jen chtějí zvítězit nebo se dál hádat. Další se roztřesou strachy a sní večeři i s přednáškou o vlastní neschopnosti. Jiný si myslí svoje a řeči druhého jsou mu volné a ani neví, co jí… A tak dále… Co člověk to reakce. To, co třeba tebe deptá, jiného rozesměje. A naopak, pochopitelně…:-)
Podobnými „příhodami“ z vlastního domova „bohužel“ neposloužím, neb bych si musela vymýšlet a to není můj styl:-) Ačkoli… Možná mě nic takového nenapadá, protože ten prudič budu „trochu“ já…:-D

Další odpovědi
Illines

Ne ,nesnesla.Jeden se v mem zivote takovyto naskytl,ale pokud jsem se zacala vzpouzet,ze mne svym jednanim ponizuje,ani tak to nebylo platne.Je to jako by mi to rikala jeho matka.Asi to slysel doma.Ale ,kdyz jsem zjistila,ze se mnou ora-tak jednoho dne,jsem mu rekla ja s usmevem-milacku tady jsou dvere a svuj zivot umim i bez tebe.A bylo.Je pravdou,ze jsem vycitila,ze se se mnou neco deje a tak jsem to radsi ukoncila.A by­lo lepe.

zjentek

tak to je hustý ,D ..s váma bych chtěl mít dvojdomek ..možná kdybych pak sekal trávník, tak by mi soused říkal- ta tvoje tráva lítá až ke mně, ukaž já ti to radši posekám ,)
Doplňuji:
doplním bolaka,snad promine: prosím tě podívej se na sebe,kam bys tak asi šla,co ? .. to je ta závěrečná fáze toho ,)

briketka10

ne s takovým jsem žila a ponižoval mě 4 roky ani
nevím, jak jsem tu hrůzu vydržela no mladá a blbá
jsem byla..jak krájíš ty hranolky nemáš je rovný stál
nademnou jak ras, ta šlehačka není pořádně našlehaná
a když k nám přijela ségra s přítelem na návštěvu a
já jsem se odmítla napít vodky chtěla jen džus tak mi
dal takovou pěstí do nosu no a já, ale přestala slyšet
viděla hvězdičky a bylo mi dost špatně jemu to bylo
jedno, sebral se a odjel ke svým rodičům !!

hned byl konec !! takovej ješitnej kluk co
nebyl uznávanej v partě si na slabších vybíjel zlost a
mě psychicky týral..nakonec bych skončila, jako troska
bez sebevědomí..
na takový parchanty nevím co sedí jsou nepoučitelní nic
neumí jen žvaní on totiž vážně ani nic neuměl všechno
co mu šlo z tý pusy měl odkoukaný od jeho kamaráda
jakoby naučený s encyklopedie, takový oblbovací fráze
 http://www.you­tube.com/watch?v=u6d8eK­vegLI

tohle je píseň z filmu Ďáblův advokát,

jak říká Al Pacino

JEŠITNOST JE MŮJ NEJMILEJŠÍ HŘÍCH
a Heřmánek je pan herec

bolak

To co tu popisuješ není vychloubání ani přeceňování sama sebe, to vypadá jinak, to co tu popisuješ je ponižování druhé osoby.

Ono to na první pohled není zřejmé, protože je to aplikováno takovou nenápadnou formou „myslím to s tebou dobře/snažím se ti pomoct“, ale je to tak a možná o to je to nebezpečnější. Doufám že je to hypotetická otázka, že se netýká přímo tebe osobně, protože jinak „no potěš!“ :) Tichý zabiják, pomaloučku v tobě ubíjet důvěru v samu sebe až nakonec nabydeš dojmu že seš úplně k ničemu, naprosto nepoužitelná a o to víc budeš ráda že tu je, o to víc mu budeš vděčná, protože co by sis bez něj počala…

Drap

Nikdy bych si takovou partnerku ani partnera nevybral.

KatkatkaW

to bych rozhodně nesnesla

anonym

Nic takového mi nehrozí, taková „diagnóza“ se dá celkem snadno včas detekovat
a buďto urychleně ze vztahu prchnout nebo toho využít. Damiana to vyjádřila dokonale.

iceT

Můj chlap občas prohlásí,že by jídlo,který jsem uvařila uvařil lépe,ale oba víme,že lépe by ho neuvařil,že si jen dělá srandu a v podstatě tím říká,že je to jedlé.
Mít doma popisovaného jedince,tak jdu rovnou k Moravě,uvážu si velkej šutr na krk a skočím z mostu,což by bylo to nejkrajnější řešení.Radši ten šutr na krk uvázat jemu a strčit,aby se netrápila ještě nějaká jiná paní.To by byla služba lidu,to by mě snad ani nemuseli zavřít......

Deli

Ó bože, ten by letěl!!!!
Můj manžel je rád a vděčný, když uvařím, dokonce i když se to občas moc nevydaří, je rád, že má něco teplého do pusy. Jednou by mi řekl, že líp seká zahradu on – a už na sekačku nesáhnu.

jirkajirka

Takovou šikanu jak popisujete neznám,ale jednou jsem manželce chtěl pomoci s vyplením zahrádky a vytrhal jsem to co tam mělo zůstat a nechal to co mělo být vytrháno.Jak to zjistila tak jsem se zastavil až za garáží. Od té doby je pro mne zahrádka posvátná.

anonym

a nejmenoval se náhodou dr.Axl, nebo quentos?? heheeee

bolak

zjentek: tak a teď jsem sem doplněnej..

Damiana

Pořád je ještě dobré, když říká, že to udělá. A koná. Horší varianta je prudič, který jenom kritizuje a skutek utek', protože umí houby…:-)

Anuket

Damiano, svatá pravda. V okolí mám známou, jejíž přítel jí to dělá. Zkritizuje, ukecává ji, jak by to udělal lépe a čeká, že si bude stát za svým a nepustí ho k tomu. Jednou měla přijet tchýně na oběd, tudíž makala v kuchyni a on zase kritizoval. Naštvala se, nechala mu tam rozdělanou marinádu, recept, nenakrájenou plec a ať udělá oběd… Když tchýně přijela, ještě jí slavnostně tvrdil „dneska jsem vařil já“. Prý pak skončili jenom u zákusku. 😁
Mimochodem, je krásné, když někdo u výpustky používá apostrof. Setkávám se s tím málokdy, myslela jsem, že už to dělám jenom já. 🙂

Damiana

Anuket: Jj, vždycky říkám, že záleží na tom jací lidé se sejdou. Znala jsem dvojici, která si dělala dvacet let naschvály – jeden buzeroval druhého, přesně jak popisuješ. Takoví mírnější Roseovi. Ten chlap byl děsný despota, žena pomstychtivá. Ale „od sebe“ nešli. Vypadalo to, že jim to snad nějak vyhovuje. Ale pak on „kápl“ na ženu, do které se hodně zamiloval. Úplně se změnil, stal se z něj sympaťák, který svou novou ženu – která to s ním asi dost dobře umí – obdivuje a rozumí si spolu. Jeho bývalá si také našla muže, ale takového podpantofláka – buzeruje ho jako ex, ale už ji to tak nebaví, protože tam není ta správná „odezva“, tenhle je „jenom“ bačkora, která potřebovala znovu pod mateřské křídlo.
Když mluvíš i o tchýni, mám zkušenost, že taková buzerace, kterou jsi popsala, je hlavně jejich „parketou“. A následně mamánků, kterým máti vštěpovala do hlavy to, jak jsou ve všem nejlepší. Mám za to, že rozumný člověk takové věci vůbec neřeší. Druhého akceptuje, občas si vtipně „dloubne“, ale nemyslí to zle, je to jen takové pošťuchování, kterým dá najevo, že má rád. Vždycky ale záleží na tom, kdo na koho „narazí“, protože co jednoho pobaví, u druhého, který byl třeba dlouhá léta šikanován, se znovu rozjedou negativní vzpomínky a jedná nepředvídatelně – pláč, hysterie, strach, deprese, útěky, sebepoškozování, alkoholismus, někdy i sebevražda – ale to by bylo na dlouho a z toho, co jsem se snažila „hodit“ do pozitivnějším roviny, by už byla příliš drsná realita.
(Btw – díky za pochvalu na konci, já nad tím ani tak nepřemýšlím, je to zvyk 🙂

bolak

Víš co bych tý tvojí kámošce doporučil? Večer až budou mít s přítelem „radovánky“ a budou v nejlepším, tak aby se zničehonic posadila, pohladila ho po vlasech a řekla mu „víš co miláčku, dneska ti to moc nejde, běž si něco ukuchtit a já to raději dodělám za tebe..“

Anuket

Dobrá rada, je možné, že by ho kritika na nějakou dobu přešla. 🙂

Anuket

Oprava *mně a měli průser… To je tak, jak něco píšete ve spěchu.

Anuket

Oprava *mně a měli průser… To je tak, jak něco píšete ve spěchu.