konemy

Snese se myší samec s mastomyším samcem, nebo pouze s mastomyší samicí?

Pro gecco: Čtením o hlodavcích trávím většinu svého volného času… O kombinaci myšák+mastomyška jsem se dočetla, tuším, na Ifauně a chtěla jsem si to ověřit.

Nejlepší odpověď
briketka10

Ta Mastomyš je Krysa malá a ta se
nikdy s obyčejnou myškou nesnese.
http://www.my­sarium.wz.cz/mas­tomys.htm

Další odpovědi
gecco

Samci takto blízkých druhů se nesnesou, neustále budou soupeřit a mastomysak obyčejného myšáka zabije…
Obvykle se nesnesou ani samice, nemaji-li k sobě samečka (který je ‚srovna‘)…
___
Proč si o chovu hlodavců něco neprectes, když té to tak zajímá???

kapka

Snad si nechceš pořizovat mastomyš? Proč? Aby neprolezla klecí? Víš, že není na mazlení?

Drap

U dvou samců je problém vždy. V tomto případě při prvním střetu vyhraje mastomyš a myš se stává kvalitní potravou

konemy

Kapka: Ne nechci, a jo vím.
Můj myšák tou klecí taky neproleze.

kapka

Tak to bud ráda. Ale uvidíš ještě časem, jestli proleze. My jsme zjistili taky až po delší době, že myš proleze. Může tě překvapit. :)