Snědý typ, definice

Proč jsou lidě snědí? Já jsem prý také, ale rodina je bílá.

Odpovědi
dubraro

Lidé jsou obecně tím tmavší, čím více svítí slunce v oblasti kde žijí. Barvivo chrání kůži před poškozením. Proces zesvětlování nebo ztmavování trvá řadu generací a přenáší se geneticky. Dnes se ale lidé hodně stěhují a cestují, takže na jednom místě žijí lidé různě tmaví. Ti mají spolu děti, které v různé míře dětí také barvu kůže. Proto mohou být sourozenci různí.
Mám kamarádku, jejímž otcem byl kubánský černoch a matka Češka. Ona má postavu a obličej a vlasy podobné černochům, ale světlou kůži.

iceT

Kůže každého zdravého člověka obsahuje ve své struktuře buňky, které produkují hnědě barvivo melanin. Někdo má v pokožce větší zastoupení, a proto má tmavší barvu, někdo méně a je spíše světlejším typem.

Takže mas hodně melaninu v kůži.