zjentek

Snědl jsem hliník ..co teď?

Včera večer jsem potmě a za chůze baštil nějakej zdravej festfůd, druhou rukou jsem řešil důležitý tel. hovor a přitom jsem koukal do kontejneru na svoz odpadu, jestli by se mi něco nehodilo ..no a když jsem dotelefonoval a uvědomil si, že kontejner taky nic, jelikož kousek od místa přistavení je cikánskej holodům, začal jsem se soustředit na tu nouzovou dobrotu. A tu jsem si všimnul,že už dojídám a že jsem už asi tak 4× bajznul do fólie, která byla mezi tou baštou a ubrouskem v mé ruce ..ten alobal byl tak tenkej, že ani nevydával ten charakteristickej šustivej zvuk a já fakt necítil žádnou změnu chuti, chutnalo to pořád stejně neidentifikova­telně, ani pořádně nevím, kolik jsem toho rozžvejkal a spolknul ..jak říkám- asi čtyři bajzy šli do alobalu ..ale nechci tady řešit, kolik má festfůdovej alobal mikronů,na to jim kašlu, spíš by mě zajímalo, jaký to ponese zdravotní rizika. Hrozí mi něco? Podotýkám, že jsem zatím ani nezčernal, ani nevykazuju žádný jiný příznaky konzumace alobalu. Díky
Doplňuji:
Agneta: dík, tos mně pomohla. Trochu se mi ulevilo ..než jsi přispěla odpovědí

Nejlepší odpověď
fcoop

To je tedy dilema.Přímo osobní zkušenost nemám,ale řešil jsem kdysi podobný problém.Můj pes mi sežral peněženku,byla z modré kůže.Pln obav jsem sledoval,co bude. Příroda si zase poradila – uvnitř mého psíka se šrajtofle proměnila v takovou těžce popsatelnou hmotu modré barvy,kterou ten nejvěrnější přítel člověka zanechával po celém bytě. Tak třeba tak…?

Další odpovědi
annas

Také jsem snědla s hermelínem kousek alobalu.. Nejpříjemné na zub s plombou. Nic se mně nestalo. Hodně jsem pila, samozřejfmě vodu. Prošlo tělem, aniž jsem si toho všimnete.

mosoj

Odstěhovat do Humpolce.
Po hliníku se blbne. To už ale zřejmě nehrozí.
Doplňuji:
Zdravotní rizikaeditovat

Hliník se prakticky nevyskytuje téměř jako jediný z prvků I.–III. základní skupiny prvků periodické soustavy v žádné živé tkáni, ať již rostlinné nebo živočišné, navzdory jeho značnému zastoupení v zemské kůře.

Dlouho dobu existuje podezření a je vedena debata, že případný zvýšený výskyt hliníku v krvi může být příčinou vzniku Alzheimerovy choroby tím, že likviduje mozkové a nervové buňky.Světová zdravotnická organizace (WHO), uvádí existenci spojení mezi vystavením působení hliníku a Alzheimerovou chorobou. Vyšší frekvence používání antiperspirantů odpovídá vyšším rizikům vzniku Alzheimerovy choroby. Podle provedených výzkumů byly zjištěny nadměrné koncentrace hliníku v mozku lidí s Alzheimerovou chorobou. Výzkum ověřil tuto teorii laboratorními testy na zvířatech, kde pokud byl hliník vpíchnut do mozku laboratorních zvířat, tak se u nich vyvinula neurologická choroba podobná Alzheimeru.[2] Některé studie oponují,že se se to nepodařilo prokázat. Výzkumy, díky kterým vznikl tento předpoklad, mohly být ovlivněny tím, že se část lidí setkávala poměrně často s hliníkovým příborem a nádobím, a měli tedy zvýšenou hladinu hliníku. V současnosti je však na obsah hliníku velmi pečlivě testována především krevní plazma, která by při pravidelných krevních transfuzích mohla zvýšit hladinu hliníku v krvi pacienta.[zdroj?] Obdobná pravidla platí pro všechny dialyzační roztoky, používané při chronickém selhání ledvin.

Poměrně diskutovaným problémem je riziko používání hliníkového nádobí a příborů při přípravě a konzumaci potravy. Je pravda, že v podmínkách, kdy se potraviny běžně tepelně upravují i konzumují, je hliník nejstálejší a prakticky nerozpustný. V neutrálním prostředí běžné pitné vody o pH = 7 je hliníkový povrch perfektně stabilní a bezpečný. Problém nastává, když je například vařený pokrm okyselen například octem. Kromě toho se v poslední době stále mírně zvyšuje kyselost pitné vody, především v důsledku kyselých dešťů. Pak může skutečně nastat situace, kdy se z hliníkových nádob bude uvolňovat hliník při každém použití. Na druhé straně je organizmus vybaven řadou bariér[zdroj?], které brání pronikání sloučenin hliníku do tělesných tekutin a buněk. Vdechování jemných prachů hlinitých sloučenin například oxid hlinitý, může vyvolat onemocnění plic.

zzzzz

To je v klidu, budeš to mít jako zateplení žaludku na zimu :-ooo

Agneta

Hliník je jedovatější než olovo. V žaludku se téměř okamžitě rozpustí a je ukládán v organismu, kde – to nevím, např. florid se ukládá v kostech. Četla jsem o případu, kde se v 40 km vzdálenosti od hliníkové huti krávy napily z říčky a během hodin chcíply.
Teď je třeba ten hliník nějak dostat ven. Na olovo se doporučuje selén – tedy dva týdny celerovou polévku, a je to. Musíš se dál informovat a nepodceňovat to.

setapouch

Jak co ted? Jestli mas porad hlad, snez, co ja vim, treba zelezo :)

bolak

Já bych hádal že se ti nic nestane. Dokonce bych si troufnul říct, že teď najdeš užití jako nikdy předtím, a to hlavně v elektronechnice a v leteckém průmyslu, i když tam pouze ve formě slitin.

ivzez

Myslím, že než pár soust hliníku byl
mnohem rizikovější ten fastfood …

Dochy

počkáš a do sběru ho odneseš až pozítří.

kelley

Hliník je neutrální, nic se nestane. Olovo nebo rtuť by byl skutečný problém…

Conchus

Nedělej si starosti, jak vlezlo, tak vyleze. Ale stolici pečlivě kontrolovat.

jmhad

doplnění mosoje – stopy hliníku z těla odbourává jedině pivo,což není fór

led

Pripojením na zdroj elektrickej energie, stačia póly batérie, si najprv overte, či môžte slúžiť ako vodič elektrickej energie. Ak áno, nejaké vaše využitie v energetickom priemysle sa snáď už nájde. Ak nie, môžte ostať naďalej človekom …

gagaga

S Bohem …

fcoop

…a šáteček.