Avatar uživatele
Psychotic

Snažíte se dodržovat pravidla slušného chování?

Abych byl přesný, nemluvím ani tak o chování morálním (jako pustit starého člověka si sednout v tramvaji), jako spíše o pravidlech typu kdo komu podává ruku, kdo se někomu první představuje, smekání pokrývky hlavy, prostě tento typ pravidel bez skutečného účelu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, marci1, Agneta, gecco, rouzi, Danina65 před 2963 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jáára

Snažím. Třeba u soudu si čepici sundám, no.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano, toto dodrżuji.Ale víc mně rozčiluje, že pravidla slušného chování nedodržují mladí do třiceti let.
Přīklad.Mãm s nimi debatu na politické téma.V okamžiku kdy jim dojdou argumenty, začnou mně tykat a nazývat vulgárními jmēny.Snažím se držet hesla CO NECHCEŠ ABY JINÍ DĚLALI TOBĚ, NEDĚLEJ TY JIM.Ale ono to NEPLATÍ.
Pro mladý jsem č…ák, zasr…komunista, posīlají mně do p…či atd.
Zkrátka mladá generace nesnese a NEUMÍ jinak argumentovat než nadávkami.
A nejvíc mně rozčiluje když takový dvacetiletý (jsem dalek toho abych napsal urážku), mně začnete ihned tykat a říkat TY VOLE.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Ano. Já vždycky oběhnu vůz a otvírám svý Fanynce dveře, ať nastupuje, či vystupuje.
Ona na tuto zvyklost vyčkává, nehrne se jako nějaká lopata.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ano. Nikdo není takový boháč ani takový samotář, aby si mohl dovolit kašlat na to, co si o něm myslí ostatní. Žijeme ve společnosti, tak je hezké a jistě důležité pravidla slušného společenského chování dodržovat. Kdysi by třeba muž, který by nepodržel při oblékání ženě kabát, nebo jí nepodržel při vcházení nebo vycházení dveře, považován za hrubiána, nezdvořáka, nevychovaného „křupana“. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Ano, „účel“ těchto pravidel je sice jen společenský, ale to neznamená, že by se dodržovat neměla…
😉
Podobně – snažím se vyjadřovat česky správně – přestože to k dorozumění není nutně potřeba…

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz, marci1 Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Pokrývku hlavy nenosím, ruku podávám a zdravím ! Myslím si, že v obyčejném životě je důležitější to, jak se kdo chová k druhým, než kdo má podat ruku první.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

podle možností ano, ale řada z těch klasických pravidel je podle mě na dnešní dobu poněkud zastaralá a v mnohé situaci by jejich používání působilo archaicky až zvláštně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek