eS1827

Jaký je smysl Saulovy smrti a jaký to může mát smysl pro lidí žijící v 16. století?

Prosím, jaký je smysl Saulovy smrti a jaký to může mát smysl pro lidí žijící v 16. století? Dě­kuji

Nejlepší odpověď
annas

Pokud jste ukázku četla, tak určitě význam pochopíte ve vztahu k událostem 16. století.

Pokud jste ukázku nečetla, vkládám odkaz.
https://www.bi­blegateway.com/pas­sage/?search=Prvn%C3%A­D+Samuelova+31&ver­sion=B21

Zkuste napsat svůj názor, doiplníme.

Další odpovědi
Pepa25

Kladl bych s otázky: Co tomu předcházelo? Byl Saul věrný Hospodinu? Byla jeho smrt taková, jakou by si přál?

anonym

Ó předobrotivý Pane,rač se rozpomenout na to,že jsi se narodil v hovadském chlévě,kdež nepochybně nemálo neřádu a smradu bylo a že jsi ráčil umříti na hoře,na kteréž zločinciové utráceni bývali,z jejichžto mrtvých těl veliký smrad pocházel.
Doplňuji:
Saul vyhledával a zabíjel křesťany a umřel s blaženým úsměvem jako kdyby ho trtkal sám JežÍš,když se Saul duševně obrátil,byl to spíš duální akt pohybu pěšcem biblické ságy,nikoliv však,že by Saul dospěl,to by se obrátil polárně.