postcd

smuteční pánský oblek čím se liší od černého obleku (běžné sako, kalhoty)?

děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Může se lišit střihem. Běžní černé obleky se většinou používají i jako smuteční.

Další odpovědi
anonym

Oblečení na pohřeb je samozřejmě smuteční, tedy tmavé. Platí, že čím bližší příbuzný, tím tmavší oděv. Ti nejvzdálenější si pak mohou dovolit středně šedý oblek, který by měla doprovodit bílá košile, tmavá kravata a černé boty. Ženy si oblečou černé boty i punčochy. Pokud mají klobouk, nesnímají ho v síni, neboť je součástí smutečního oděvu.

marci1

Neliší se, jen by měl být : černý, bez lesku nebo nápadného vzoru, bílá košile, černá kravata a černé boty.

Luxx

hlavně tím, že běžný oblek by neměl být černý

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=fuLEpuslR_E