rigormortis

smrt na novinkách?

Jak je možné, že někdo očividně dá na internet video, na kterém někdo zemře a ještě to sám potvrdí v článku pod tím? Něměli by některé věci být přeci jen cenzurované?
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/305971-nakupni-vozik-ktery-v-obchode-ujel-na-pohyblivem-pasu-zabil-zenu.html
Doplňuji:
Zaprvé: internet není neomezený…dětské porno, fašismus, porušování lidských práv, nelegální nakládání s informacemi atd. takže cenzura na internetu už dávno existuje a není to nijak tajné.
Za druhé: neptám se na právnost, ale na správnost.

Nejlepší odpověď
mosoj

Co je na smrti tak tabu ! Je to memento pro ostatní. Smrt patří k životu.
Nesprávné je tvářit se že neexistuje.

Další odpovědi
Drap

A proč by to nebylo možné ? Kdo může zodpovědně určit co se může a co se nemůže dávat na internt ? Žádný zákon tím porušen nebyl.

badisko

me osobne to nepohorsilo …take proto ze v televizich a novinach jsou horsi veci ..tohle byl fakt slabej odvar ..a coby do internetu ..tak na to maji prohlizece ..a samotne routery rodicovskou kontrolu takze …jsem zastancem cenzury …
PS …nekdy se podivej na televizi z UK a IE prestat kourit .. http://www.you­tube.com/watch?v=SfA­xUpeVhCg … a trochu brutalnejsi ..nemyslis zaplatis ..!! http://www.you­tube.com/watch?v=Chyk­k1CXmes
dalsi … http://www.you­tube.com/watch?v=ar­trkOzW_Ho
Doplňuji:
nejsem zastancem cenzury…:D

Reuef

Je jen na vas jestli si to video pustite nebo ne…ale souhlasim s tim ze by predtim videem melo byt varovani ze jde o drasticke zabery

Konan-Pain

Co je na tom špatného? Nic tam stejnak vidět není…

To už jako mnohem horší považuji na YT (a na spoustě jiných stránkách) různé návody na zabíjení zvířat – zabíjení prasete, na přípravu pastí, na lovení zvěře, atd. Různá videa z jatek, z mlékárenského průmyslu a z velkochovů. A to, že tam je mnohem lépe vidět na oběť, než na novinkách.

suaeda

Od známého, který dělá vyšetřovatele u hasičů vím, že se zásadně z etických důvodů nezveřejňují fotky (videa) mrtvých, kde by jej příbuzní mohli identifikovat. Dále se nezveřejňují fotky z havárek aut a motorek, kde lze rozeznat SPZ. To co vidíme na internetu a hlavně na některých televizních kanálech je sice dobrým varujícím příkladem, ale vůbec by tam nemělo být vidět a rozeznat to co jsem uvedl.

anonym

Nějak si sám odporuješ, nezajímá tě právo, ale etika a přitom vkládáš do rubriky Právo a zákony (namísto Kultura a společnost, případně Etiketa).
Dodržování zákona ještě není žádná cenzura, i mnozí místní si neustále pletou pojmy (vč. svobody slova, jež se vztahuje na veřejný prostor, ale ne na privátní servery s vlastními pravidly a ošidnou anonymitou nicků).

Hraješ si na pohoršeného, ale přitom vkládáš dotaz s morbidním podtextem, notabene sám máš smrt v nicku – co tedy tím asi sleduješ?
Nuže věz, že zákonný rámec existuje – věcně to uvádí suaeda.
Samotné Novinky jen převzaly článek od tiskových agentur (mimochodem 2 týdny starý) a jejich redakce zákony i novinářskou etiku respektuje – jako jeden z mála vyžaduje adresnou registraci uživatelů a rázně zasahuje u všech závadných příspěvků.
V našich podmínkách se natáčí nákladné klipy, jako výstraha před ignorací bezpečnosti, v Asii postačuje jen rešerže záznamů průmyslových kamer z reálných kauz, protože jejich předpisy jsou značně vágní a v praxi téměř nedodržované.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tra­vel%C3%A1tor

To, že na internetu je vyžadován zákon, svědčí čerstvé rozhodnutí soudu o náhradě škody přes půl mega – viz zdroj:

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/kultu­ra/306632-sverak-vysoudil-pul-milionu-za-nelegalni-stahovani-kukyho.html

anonym

No na tom videu vlastně ani není ic moc vidět, teda díky bohu, já to taky nemám ráda, to bychom byli zas jako u komančů, všechno cenzurované, kdo chce, ten si to najde, někomu dělá dobře, dívat se na smrt, na popravy, zastřelení, podříznutí, nebo týrání zvířat, já to hned odprásknu, nechci to vidět, naco? Akorát je mi z toho všeho zle, musím na to myslet a někdy i špatně usínám, no mám to zapotřebí? Já neříkám, že si má vzít každý růžový brejle, ale schválně si to vyhledávat, tak to ani náhodou. Už i tak jsem viděla hodně, když podepsuju ty petice proti týrání zvířat, kterým stejně moc nevěřím, že k něčemu dobrému pomohou, ale je tam aspoň malinkatá naděje, že ano. Tam je toho taky dost, ježí se mi z toho chlupy hrůzou a v tu chvíli cítím hroznou nenávist vůči těm, kdo páchají to zlo, rozčiluju se u toho, pak mi syn řekne, abych se na to nedívala, když slyší, jak u toho hekám hrůzou.

Katy81

tak ako píšu predo mnou, je to smutné a tragické, ale na tom zázname vidno, ako do nej ten vozík narazil, následky už chvalabohu nie, aj tak si ich každý domyslí.
Horšie video som minule videla ja – policajt bez príčiny zastrelil psa. A keby len raz. Strelil doňho pred jeho majiteľom asi tri či štyrikrát a potom ho nechal v smrteľných kŕčoch dodýchať, chudáka. A to ho ani nechcel napadnúť. Bol iba zvedavý. No a nakoniec to telo majiteľovi ani nechceli policajti dať…asi aby nemohol zverejniť, že do psa strieľal ako magor a psychopat. Našťastie to ktosi natočil na mobil, takže to teraz behá po FB a inde. A ja len dúfam, že ASPCA to tomu dementovi riadne spočíta, tým skôr, že je to policajt. Viď odkaz, ale ak máte radi psíkov, radšej si to nepúšťajte. Mne kolega nepovedal, o čo ide, a skoro som dostala infarkt ☹

Zdroj: http://www.ac24­.cz/zpravy-ze-sveta/2354-video-policiste-zatkli-cloveka-za-nataceni-pak-byl-zastrelen-jeho-pes