Cascada

Smrdí zkažený zub i když ho důkladně očístím, či obecně kaz sám o sobě vydává zápach?

Nejlepší odpověď
ptáč

Nejde jen o zápach. Nevíte, že neošetřením zkaženého zubu vystavujete celý svůj organismus zátěži, která si může pořádně zahrát s imunitou? Z čeho pochází lupénka? Je to důsledek autoimunitní reakce. A to jsou pouhé bakterie v zubu. Okamžitě ke stomatologovi.

Další odpovědi
Drap

Zubní kaz sám o sobě nezapáchá. Uvnitř kazu se ti však zub nepodaří řádně vyčistit.

Banán88

(viz Drap) a dodam : pokud se ti kazi chrup, v ustech se ti mnozi bakterie rozkladajici i mekkou tkan kolem zubu, do toho se podstatne rychleji pridava rozklad vlastnich slin, a pokud si nezajdes vcas k lekari tak jednou rano zivnes a bude to to posledni co si budes pamatovat, jestli se z toho vubec nekdy proberes, takze se vykasli na orbitky a tic tac a objednej se k zubari

MK44

Zubní kaz je, když se Tvým zubem živí bakterie. Ty potvory zub konzumují a jejich metabolismus má za následek, že to nevoní. Mimoto se zubem prožírají dál a dál, až se dostanou do blízkosti nervu a pak … Nevidím důvod na to čekat. Kaz, tedy ty bakterie ze zkaženého zubu nevyčistíš. Dej to odvrtat. Čím později, tím hůř.

sallomena

Lidé se zkaženými zuby určitě mají problém se zápachem z úst. Určitě bych neotálela a nepolemizovala nad odpovědí a nechala si zuby spravit.