Morčata331

Smrdí fretky?

přemýšlela jsem že bych si pořídila fretku ale jedna spolužačka říká že toto zvířatko smrdí
je to pravda?

Nejlepší odpověď
Hamon

Fretka je domestikovaný tchoř. Stačí?

Další odpovědi
anonym

Každý tvor smrdí… I člověk… Za života… No – po smrti, není-li v ´mražáku´, smrdí ještě víc a hůř..
😉
Takže je to pravda.
Na druhou stranu – pokud se o ni budeš dobře starat, její pach není až tak nepříjemný.
Ale pro ´ilustraci´ si zajdi k někomu, kdo už fretku chová – a nebo třeba do ZOO, do pavilonu kunovitých šelem.
😉

kapka

Smrdí jako tchoř, no :D A to i když má klec čistou. Si čuchni někde ve zverimexu, často je tam mají. Samice smrdí o něco míň, než samci.
Kdyby ses pro ni přeci jen rozhodla a rodiče nebyli proti, tak si ji kup raději od dobrého chovatele, který se mladým hodně věnuje a dobře je ochočí. A vyjde tě i levněji, než ve zverimexu, pokud pro ni tedy nepojedeš na druhý konec republiky.
Kamarádka fretku měla a je teda fakt, že je s ní sranda. Ale taky jí zakousla morče a nakonec jí na chalupě utekla, volání přírody bylo silnější. :)

Drap

Hlavně záleží na tom, jak se o ni a o její příbytek staráš. Ale i přes to jistý svůj charakteristický pach má.

anonym

Ano, jsou cítit. Ani zvýšená hygiena, kastrace ap. nemůže potlačit silný zápach po stříknutí z pachových žláz, což je u fretek největší „problém“.
Fretka se při úleku nebo značkování prostě projevuje výstřikem z těchto žláz. Dříve se daly tyto žlázy chirurgicky odstranit, což je ale dnes nezákonné. A myslím, že je to v pořádku, kdo si chce fretku pořídit, měl by počítat i s tímto jejich nepříjemným projevem. Pokud ovšem bude fretka hodně socializovaná a ochočená, může k takovým projevům dojít jen výjímečně a fretka bude průběžně zapáchat jen mírně.
Ale je to prostě tchoř a hlavně je to krvelačný tvoreček, takže pokud máte doma jiná zvířátka (hlodavce, ptáky, drůbež atd.) tak bych si fretku nepořizovala.
 http://www.fret­ka.cz/pach-a-kastrace-fretky/

Lamalam

Smrdí.

ÉowynC

Mám doma freťáka a můžu říct, že pokud ho nedáš vykstraovat, tak opravdu smrdí. Asi před měsícem jsme ho dali vykastrovat a najednou je smrad pryč, dokonce začíná vonět po medu. :) Tak nevykastrovaný smrdí ale vykastrovaný ne. A taky hodně záleží na tom, jak moc čisto mu udržujete v klec vy.