Feefas

Smlouva na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 2 měsíce.

Dobrý den. Mám podepsanou smlovu o podnájmu na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 2 měsíců.Nájem majiteli platím 5000Kč.Zbylé polatky-internet,elektřina si platím na sebe zvlášť.Kauci jsem složil v ceně 2 nájmů tedy 10000.Stala se situace že potřebuju do konce měsíce vykllidit a ukončit smlouvu protože mi byla nabídnuta práce mimo mé současné bydliště.Mám nárok na vrácení kauce nebo si ji majitel nechá z důvodů 2 měsíční výpovědní lhůty? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Kauce není jenom pojistka na případný dlužný nájem, ale také slouží ke krytí škod způsobených nájemníkem na pronajatém bytě.
Nájemní smlouva je závazná pro obě strany. Nikdy neplatí to, že je závazná jenom pro jednu stranu. Majitel nemovitosti má právo na nájemné podle nájemní smlouvy. Pokud se dohodnete jinak, dá se řešit výpověď i k dřívějšímu datu, rovněž tak vrácení části, nebo celé kauce.
Výhodou by bylo vědět o někom, kdo by měl o Tebou pronajatý byt zájem.
S vlastníkem nájemních bytů jsem bydlela dva roky v jednom bytě. Vím jak se řešily smlouvy, jejich ukončení, vracení kauce a také soudní spory. Jediným řešením je skutečně dohoda.

Další odpovědi
anonym

Kauce všeobecně se dává jako záloha v tomto případě na nájem. Máš dvouměsíční výpověď a kauci na dva měsíce. Je to tak proto, že pokud bys náhodou nezaplatil nájem, majitel ti dá výpověď právě na ty dva měsíce a kauce mu zůstane, čímž má nájem zaplacený.
Pokud však chceš skončit ty, není problém a kauce ti bude vrácena. Jak říkám je to jeho ne tvoje pojistka. Nájem ukončíš dohodou ke kterémukoli dni.

cukrar

Feefas, kauce Vám bude vrácena. Pokud tedy pronajímatel bude chtít. Jak z něj dostanete peníze, když řekne…nic Vám nedám…
Lidé jsou různí…
co máte ve smlouvě o kauci?