Likafina

Smlouva mi zkončila na konci ledna a dále pokračuji, musím zpětně podepsat smlouvu na dobu určitou?

Dobrý den,
koncem ledna mi zkončila smlouva na dobu určitou. 3 týdny před koncem jsme se domluvili, že prodloužíme smlouvu na další rok. Smlouva mi zatím nedorazila a zajímá mě, jestli musím podepsat zpětně smlouvu na rok nebo můžu trvat na tom, že se smlouva prodloužila na dobu neurčitou?
Díky za odpovědi..
Doplňuji:
No ten mobbing a bossing by byl asi nic moc a donutil by mě nejspíš odejít. Ono to zatím vypadá, že si ani nikdo nevzpomene, že mi jí ještě nedali, ale horší je to, že mám dostat i nový mzdový výměr a ten bych naopak viděla moc ráda 🙂
Nechci si zadělat na nějaké problémy, tak ještě nevím, zda se budu dohadovat, ale určitě to naznačím, že je už pozdě..

Díky za radu

Nejlepší odpověď
anonym

Pracovní smlouvu lze právoplatně prodloužit dodatkem nebo novou smlouvou nejpozději poslední den platnosti smlouvy původní. Jestliže jsi i poté vykonávala dosavadní pracovní náplň s vědomím zaměstnavatele, stává se původní smlouva automaticky smlouvou na dobu neurčitou. Takže tvrdě na tom trvej a nenech se ukecat. Kdyby tě chtěli zastrašit nedej se a klidně se zmiň, že máš konzultaci od advokáta odborového svazu, který by tě v případě potřeby i zastupoval u soudu, který by firma jasně prohrála. V drtivé většině do takové kauzy firmy nejdou, ale hrozí následné riziko mobingu a bossingu, proti němuž už se brání hůře.
Důležité ponaučení!! Pokud dojde k podpisu pracovní smlouvy později než v den nástupu, je případná zkušební lhůta ve smlouvě uvedená zcela neplatná a to bez ohledu na její délku. Ustatní ustanovení však zůstávají v platnosti, nenechávejte se tudíž dotlačit ke zpětnému datu podpisu. Začátek pracovního poměru též zůstává v platnosti.
Doplňuji:
Oprava – „Ostatní“.

anonym

Komentáře jsou již s ohledem na novelizaci Zákoníku práce platného od 1.1.2012.