postcd

Smím usmrtit zvíře podle zákona?

Někdo tu psal, že podle zákona není dovoleno usmrtit zvíře, že na to podle zákona má právo jen veterinář a nebo jiná osoba s oprávněním, tak mě zajímá co je na tom pravdy?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak podle toho zákona, všichni co zabíjíme zvířata na svoje domácí jídlo bychom byli trestaní?
Já od svých 12ti let chodím zabíjet lidem malá zvířata (od králíků počínaje, po kozy či ovce konče).Kdyby mě někdo naučil dělat i domácí zabíjačky, také bych to dělal.
Na vesnicícch (teda kde já bydlím) jsem se setkal s různými typy zabíjením zvířat a kdybych měl čekat až přijde osoba k tomu povolaná, tak by to zvíře déle trpělo.
Uvedu několik příkladů.U souseda napadl beran malého kluka, soused měl zrovna po ruce vidle, tak ho propíchl.Berana jsem zabil.Myslíte, že bych měl čekat na veterináře??
Dalšího souseda napadl býk v ohradě a nenechal aby ho lidi odtáhli do bezpečné vzdálenost (napadal i další lidi) a ošetřili ho.Přiběhl soused myslivec a býka zastřelil.
Takovéto zákony vymýšlejí lidé, kteří NIKDY se zvířaty nepracovali a nevědí co dokáže zvíře udělat.

Další odpovědi
Beatrice

Tak žádný zvířátko nezabíjej a máš to vyřešený. Vždyť je to živej tvor.

Andre5000

Pro upřesnění: Můj příspěvek se týkal topení štěňat a koťat, což zákon zakazuje. Netýkal se hospodářských zvířat. Kdo má zájem, tak zde se dozví více http://www.vet­kom.cz/conten­t/showPage/za­kon-246-1992-sb-na-ochranu-zvirat-proti-tyrani-115

MrCrowWiNN

Podle toho, jaké je to zvíře. V našem státě je to tak jak jsi to napsal. Díky bohu

gepik

To si nesmím zabít ani králíka či slepici k obědu? A i myš ve spíži musím chytit a odnést na veterinu? Týká se to snad velkého dobytka jako je kráva, ale těch menších ne.

zzzzz

I kapra si na Vánoce zabíjíme sami. Zvíře u toho nesmí trpět!!! A nesmíš ho zabít, střelnou zbraní, pokud nemáš zbrojní průkaz v dané skupině. Pokud zabiješ zvíře, aby si ho snědl, nic se neděje, nesmíš ho ale prodat, pokud neprojde veterinárním testem na nemoci.