komokate

Smím prodávat zboží koupené ve slevě v maloobchodě dále ve svém eshopu?

Dám příklad: Pokud si nakoupím zboží v eshopu se čtyřiceti procentní slevou, je legální prodávat zboží ve vlastním eshopu, aniž by o tom věděl oficiální distributor? Asi ne, omlouvám se za hloupou otázku, ale zajímá mně vše ohledně podnikání přes internet. Děkuji za každou odpověď!

Nejlepší odpověď
McArthur

Ano, lze to. Je to legální, pokud máte příslušné živnostenské oprávnění pro daný druh zboží a nenakupujete padělky. Oficiální distributor Vám nemůže zakázat ani dovoz zboží z jiné země Evropské unie i mimo ni. Rozdíl je potom jen v reklamacích, protože Vy budete vždy reklamovat u svého dodavatele.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… většina butiků na tomhle principu funguje a o malých krámkách ani nemluvě (co se týče potravin,tam se nedivim,za ceny v marketu,by to od výrobce nikdy nedostaly)…

terry

Asi nelze veškeré zboží, ale obecně si myslím, se ano.

lexx

je to normální běžný byznys tak jaképak fraky…proto v marketu např. prodej slevového mléka, cukru, mouky, jogurtů…omezí na 20ks/osobu aby se zamezilo spekulativním nákupům áále, to jde snadno obejít