Helena114

Smí vegetariáni čokoládu?

Dobrý den, může vegetarián čokoládu? Zajímalo by mně, jestli v ní není sádlo, případně, jeslti ve všech… Předem děkuji za odopověď a přeji krásné prožití vánočních svátků… :)

Nejlepší odpověď
gecco

Jak kterou, většinu asi ano – pro výrobu kvalitních čokolád se používá spíše mléčný tuk (máslo), než sádlo.
Vegani jsou na tom hůř, ti nesmí ani mléčné bílkoviny, cukry, tuky – takže na ty zbývá buďto čokoláda speciálně vyráběná a nebo ty nejhorší ´blafy´ z margarínu.
😉

Další odpovědi
jáára

není tam sádlo.
čokoláda je dobrá.
jestli se tomu chceš věnovat, tak budeš číst složení všeho co kupuješ. já to taky dělám.
hodila by se appka pro android. podle UAN by vypsalo složení nebo tak něco.

Hlada

Vegetarián je člověk, tedy všežravec. Jaké si kdo udělá omezení je jeho věc. Obecně smí jíst všechno.

anonym

Proč to zavíráš tak brzy? Udělej si čokoládu sama abyses nemusela bát složení
http://www.syrova-strava.cz/new­s/recept-domaci-raw-cokolada-bohaty-zdroj-horciku-antioxidantu-a-energie/

marci1

Třeba tuto čokoládu mohou ( dle výrobce ) vegetariáni i vegani : 🙂
http://www.co­kolada.cz/coko­lada-seed-bean-horka-s-citronem-a-kardamomem-58-85g/

gecco

Marci1 → „Může obsahovat stopy ořechů, lepku, sóji a mléka.“…
😉
Stejně je mi divný, že si vegani (ale i vegetariáni) takto ubližují…
😉

marci1

Pokud má někdo alergii na některou uvedenou složku, která způsobuje alergii, tak má smůlu. 🙂

gecco

To jo, to uznávám jako objektivní příčinu…
😉
Jenže takový člověk o sobě neprohlašuje, že je vegetarián – ale že je alergik…
;-DD

rigormortis

A co je na vegetariánech divné? Dřív se snad lidé přežírali denně masem?
Stejně vegetariáni jí gumídky, tak co…
A je rozdíl mezi filozofickým a nebo fyziologickým faktorem.
Někomu to prostě nechutná.