Packal

Smí se vyměňovat místa v letadle?

Např: S bratrem.
Doplňuji:
Chci se vyměnit s bratrem, co sedí řadě za mnou…

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ je to len vedľajšie sedadl, je to bez problémov. Na iné miesto v triede, by letuška mala byť aspoň informovaná. Sedádla sú totiž v letových dokladoch so zapísanými menami cestujúcich, pre pripadnú neskoršia identifikácia (nemusí ísť len o háváriu, únos), či napríklad reklamáciu služieb.
Doplňuji:
Väčšinou letuška v takom prípade dáva súhlas bez problémov, v dokladoch si spraví značku. Len, ak budete sedieť pri okne, neotvárajte ho počas letu!

Další odpovědi
anonym

Pokud se domluvíš s ´kolegou´, s nímž se chceš vyměnit – a dáš to vědět letušce, nevidím v takové výměně problém.
Snad pokaždé, když jsem letěl, se někdo měnil – jednou i já.

Emefej

Je to zcela běžné, při každém letu jsem to zažil, ale informuj někoho z palubního personálu.

Lamalam

Běžně se to dělá a není s tím obvykle problém.