Radovan M

Smí se volně používat symbol označující radioaktivní materiál?

Dobrý den, chci se zeptat jestli se smí volně používat symbol označující radioaktivní materiál. Chtěl bych si to nalepit na auto :D. Abych neměl nějaké problémy 🙂. Kdybyste o tom prosím našli nějaké informace. Předem díky za info 😉

Nejlepší odpověď
mosoj

Pro zacházení s radioktivními látkami platí zvláštní předpisy. Totéž platí i pro jejich skladování a přepravu. Nevím jestli by se toho někdo všiml, při normálním užívání vozidla, ale v případě havarie vozidla budou záchranné složky postupovat podle těchto předpisů a když se zjistí že to byl planý poplach dají Vám to všechno s plnou parádou k náhradě.
A ještě budete mít na krku šíření poplašné zprávy či tak nějak.