Smí se v lese jezdit na motorce? A ve vlastním lese se smí jezdit?

Podle mě ne, ale jeden machruje, že je to jeho les, tak prej může
Doplňuji:
No tak já teda nevim, byla jsem tam se psem a jeden ze čtyř motorkářů mi ho málem zabil ☹ Podle ně a myslivců tam nemaj co dělat, ničí les a plaší zvěř.

Nejlepší odpověď
Emefej

ne, nemůže

Podle zákona se jezdit v lese nemůže. Není tam nijak rozlišován vlastní a nevlastní les.

Další odpovědi
zzzzz

jen ve vlastním lese

Také jezdím po vlastním lese na čtyřkolce:-)
Doplňuji:
Můžu tam vjíždět i autem atd. Potřebuji nějak o les pečovat, takže se po něm potřebuji i pohybovat. Nebo myslíte, že tam lesníci jezdí na koni??? Je potřeba uklidit větve, svést je na jedno místo atd.

honza19hk

jen ve vlastním lese

Doplňuji:
na svým pozemku si můžeš jezdit s čím chceš a to i bez řidičáku.

anonym

jen ve vlastním lese

Doplňuji:
V anketě chybí (jako obvykle) „jiná možnost“. Vlastník lesa (soukromého pozemku, nemovitosti) může nejen vjet do svého lesa, ale může udělit i povolení jiné osobě (osobám).
http://www.me­zistromy.cz/cz/tu­ristika-rekreace/lesy-v-cr/obecne-uzivani-lesu-podle-zakona-o-lesich

Hamon

ani ve vlastním lese

Toto neplatí při provádění hospodářských lesních pracech (tj. LKT a jiná vozidla při těžbě, zalesňování atp. vjet do lesa mohou).

Drap

ne, nemůže

brillant

ne, nemůže

Reezo

jen ve vlastním lese

Když ho nikdo nechytí, tak si může jezdit kde chce. Záleží na lidech jestli to akceptují nebo to nahlásí. Jinak na vlastním pozemku jsem králem já, ale počítejte, že obec vám do toho může zasahovat do určité míry.

Poklička

ne, nemůže

postcd

jen ve vlastním lese

může jen do vlastního lesa, otázka je jak moc tam rachotí a jak moc to souvisí se správou lesa, jeslti se tam nemůže s technikou jen když tam těžíš dřevo nebo probíhá jiná „nezbytná“ činnost..

anonym

Jak je zvykem na této proradně, správná odpověď, podepřena předpisy a zákony není zřejmě k pochopení pro běžné uživatele tohoto webu. Co dodat? Asi nic…

honza19hk

Jak jsem psal,na svým pozemku si může dělat kdo chce co chce.A co se týče psa v lese tak ten může taky jen na vodítku,volně pobíhat v lese nesmí,to je dáno v zákoně.Pak si ho taky může nějaký nimrod splést.

zzzzz

Tak úplně vše co chceš si dělat nemůžeš ani na svém pozemku, musíš i na něm dodržovat zákony, třeba stavební, nemůžeš stavět bez povolení. Ale zákon nám říká, že máme povinnost o své nemovitosti pečovat, a pokud k té péči potřebuji motorové vozidlo......­.............­......

zzzzz

Pokud si tam jezdí závodit, tak je to m@gor, ale pokud je majitelem, tak s tím nic moc nenaděláš. Pokud by se s tím dalo něco dělat, už by to myslivci řešili.

Co považuješ za les??? To že je někde pár stromů vedle sebe, ještě neznamená, že je to les. V katastru to může být vedeno třeba jako travnatá plocha. Pokud ses dívala do katastru, tak tam je jasné, zda je vlastník soukromý, nebo stát.

Hlavně si dej pozor, ať máš psa na vodítku a z náhubkem, aby ti jej nějaký jiný m@ror nezastřelil. Ono to v lese docela hrozí ☹

anonym

Jistěže mám psa na vodítku, jak jinak, když jsem v lese?
Les je les a pár stromků vedle sebe není les, já píšu o lese, no jo, je tam cedule jak hrom, že s motorkama neee. S motorkama se toho myslím moc nevytěží, lítaj tam nejen s motorkama, ale i se čtyřkolkama, jen tak prostě, já myslela, že je to pila, mazala jsem odtamtud jak blesk, ale najednou se to přiblížilo, byl tam kopeček, vylítli jak vosy, jeden za druhým, a psa mi málem zajeli, už se to stalo loni v létě, je to soukromý les, chudák dědula, pořád je tam nahání, má tam malý stromky, vlastně měl, oni mu to rozjezdili, prý si už na ně stěžoval, ale nemaj čísla, takže :-O Myslivců se nebojím, ale těchhle ano, jsou jak prdlý.

zzzzz

Pokud jezdí po cizím lese a poškozují ho, tak by to mohlo být i na trestní oznámení. Někteří lidé jsou hov@da ☹

anonym

Proto se tak čílim, je to jednoho strýho dědouška, chudák, takovou práci si dal, stromky už měl takový pěkný a oni mu to rozšmelcovali, i kořeny starých stromů tam zničili, je to škoda ☹ A děda se bojí, aby mu něco pak neprovedli

zzzzz

Jsem původně z dotazu pochopila, že je to majetek toho, co po něm jezdí.

anonym

Ano, jeden z těch motorkářů prý vlastní kus lesa, ale asi teda někde jinde, protože ten dědula tady říká, že tam, kde oni jezdí je to jeho, teda toho dědy. Takhle to je