Agneta

Smí se sluneční ochranný krém nanést na obličej na denní krém?

Neboli – může se „opalovací krém“ dát na obličejový krém, který je už třeba za dvě hodiny vstřebán > např. na mastný > a nebo na glycerínový denní krém:D

Nejlepší odpověď
briketka10

na ten glycerinový ne, ten má v sobě víc tuku,
sice se používá na výrobu krémů, ale ne na
opalování jen těch hydratačních a mastnějších
a UV filtr by k pokožce možná nepronikl je ale
možné, že některé krémy ho mohou obsahovat
v malé míře ..
na ten mastný ano, ale ony opalovací krémy
jsou vesměs všechny mastné, tak si myslím,
že je to jedno..
Doplňuji:
Použití

Glycerol se používá mj. ve výrobě kosmetiky, zejména jako přísada v hydratačních krémech a mýdlech, jako zvlhčovadlo v zubních pastách,
při výrobě plastických hmot zejména jako zvlhčovadlo, léčiv, žvýkaček,
past, barviv a výbušnin. Používá se též při výrobě vodného ethanolu pro odstranění příměsi vody.Je součástí nemrznoucích směsí, většinou v
kombinaci s ethylenglykolem.

V potravinářském průmyslu se užívá jako přísada pro úpravu nápojů a méně kvalitních vín, jako sladidlo např. ve šlehačkách, jako změkčovadlo želé a jiných cukrovinek atp. Jako součást potravin má označení E422.

V lékařství se užívá při léčbě otoku mozku jako přísada infuzí, ke snižování nitroočního tlaku, při zácpách ke změkčování stolice ve formě glycerinových čípků nebo jako součást klystýrů.
zdroj : http://www.gly­cerin.cz/

Další odpovědi
Drap

Může.

gecco

Proč by ne?
Pokud toho teda nebude dohromady taková vrstva, aby stékala či odpadávala…
😉
Akorát musíš dávat ´bacha´, aby „denní krém“ nenarušil ochranný faktor toho slunečního krému (ideální je, aby už byl plně vstřebán).

anonym

Na ksicht si takové srajdy nepatlám,ani ve dne ani na opalování,
denní krém je moje pleť a opálím se sám přírodně,nepot­řebuju k tomu žádný srajdy.

Agneta

briketko >>> glycerínovým jsem myslela hydratační…ještě, že jsem nepsala o parabénovém opalovacím – to jsou pojmy…(těch vstřebávacích):D

briketka10

já myslela tím hydratačním krémem,
že po jeho aplikaci zůstane na pleti
jakýsi film, jako viskoza, tak nevím
moc ty krémy nepoužívám ani žádné
opalovací, protože se neopaluju mám
světlou pleť a pobyt na slunci nějak
nevyhledávám..

dávám si pozor na Propylenglykol ve
všem mám moc citlivou pleť a beru si
všude kam jdu malou lupu páč ty malý
písmenka se nedaj ani za nic přečíst..

Agneta

Drap >>> a nemohl by sis dát s tou odpovědí víc záležet? Snad se ještě někdo ozve…

Agneta

gecco >>> děkuji za pěknou odpověď :D
ono je to malinko složité…totiž např. takový klasický
krém na opalování se taky musí vstřebat, zatímco
minerální se „nanáší“, tam ten problém není, ale ten je
„tělový“… na obličeji by byl poněkud bílý = nepoužitelný:D