Kulpix

Smí se nakupovat bez košíčku?

V nějaké malé samoobsluze?
Pokud si někdo jde třebas jen pro cigarety,pro pulku chleba?

Nejlepší odpověď
dubraro

Dělám to zcela běžně a nikdo nic nenamítá.

Další odpovědi
Dochy

Kdysi jsem viděl v nějaké prodejně „povinnost“ vzít si na nákup košík. Ale to byla vyjímka. A nejsem si jist zda je nějak vynutitelná.

Vidím pár důvodů proč by to v prodejně mohli vyžadovat:

  • Myslí si, že člověk s košíkem v ruce nebude mít volnou ruku na to aby nenápadně dával zboží do kapes (nemyslím si že by tomu ještě v současnosti někdo věřil)
  • Počtem košíků regulují počet lidí, kteří najednou běhají v omezeném prostoru. V přeplněném obchodě může být nakupování nepohodlné, časově náročné a někdy i nebezpečné

anonym

Běžně tak většinou nakupuji, ale jen pokud pro málo věcí. Košík se hodí z toho důvodu, že když se pak chci na něco podívat, tak košik někam odložíl a mám volné ruce. Takto se dá i košík někde nechat a pak se pro něj vrátit s něčím v ruce. Nikdo ho mezitím neukradne.

Nuk nuk

Většina lidí to tak dnes dělá naprosto běžně. Dříve košíček soužil mimo jiné i jako kontrola toho, co zákazník kupoval. Pokud košíček neměl, automaticky budil podezření. Dnes už jsou košíčky skutečně pouze k přenášení zboží, pokud by vám v rukách překáželo. Pro kontrolu případných zlodějů, kteří by něco hodlali nezaplatit má dnes už většina samoobsluh bezpečnostní zařízení a případně ochranku.

Zákaz nákupu bez košíčku možná ještě přežívá v některých malých prodejnách.