Nikkol

Smí se destilovaná voda pít?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=pit%C3%AD+des­tilovan%C3%A9+vo­dy&sa=Vyhledat#1335

Otázka byla vložená již několikrát.

Další odpovědi
MacChill

Ačkoliv se jedná o chemicky čistou látku, destilovaná voda není vhodná dlouhodobě k pití. Destilovaná voda je lidskému zdraví nebezpečná tím, že neobsahuje (na rozdíl od běžné pitné vody) žádné minerály. To může významně narušit metabolismus, rozvrácením rovnováhy iontů v organismu. Některé starší práce uvádějí i přímou hrozbu zánětů zažívacího traktu, ale jejich výsledky byly později zpochybněny -wikipedie-

venkovan

Je to technická voda, nevsázel bych na to, že bude hygienicky zcela v pořádku. Skladování, obaly apod nemusí být v takové kvalitě jako u pitné vody, proti tomu scháející minerály jsou menší detail.

elektrikář

Z nejvyšší nouze ano ale není vůbec dobrá.Pro jistotu převařit.

gnosis

nam ucitelka chemie povidala, ze hrozi kolaps organu (jater nebo ledvin, uz nevim) uz po vypiti 5 litru destilky v kratke dobe.