cubulka

Smí se dát sirové vajíčko do mikrovlnky.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
hanulka11

Ne

syrové nesmí ale sirové možná ano -to jsem nezkoušela

Další odpovědi
Valky

Ano

Sirové nespíš jo.. ;)

venkovan

Ano

Sirové ano, syrové ne.
Cubulko dej si pozor na pravopis, sekáš jednu hrubku za druhou. Sice se říká, že na internetu a v sms se na to moc nemá hledět, ale když jsou často, tk je otázkou zda je to překlep, či neznalost.
A český jazyk je hezký, umí ho okolo 10 miliónů lidí z celého světa.

dědapetr

Ne

Ne sirové vajíčko musí být bez skořápky a propíchnutý žloudek jinak vybuchne.

filva

Ne

Deli

Ano

Syrové, vyklepnuté, promíchané – existují i speciální formy na vajíčka do mikrovlnky, vypadá to jako plastový lívanečník, měla jsem ve tvaru 4 srdíček, do každého se nalilo jedno syrové vejce a bylo třeba to ještě zaklopit.

Pozor i na vařené, jednou jsem dala vařené a oloupané jen trochu přihřát – chyba byla, že jsem ho nerozkrojila – žloutek se prohříval jinak rychle než bílek, vejce uvnitř během pár sekund vybuchlo a blbě se to mylo.

pokazdejinak

Ano

:D syrové vajíčko můžeš dát do mikrovlnky i ve skořápce, ale pak ho musíš zase syrové vyndat ;)

vařit jedině rozklepnuté a nejlépe ve speciálních stojáncích – i když nedávno měli v Tchibu stojánek na vajíčko se skořápkou – nvm jak to funguje, ale funguje :)