Zlatý

Smí jezdit člověk na psovi, kdyby si upravil sedlo?

Není to protizákonný nebo tak něco? Samozřejmě nemyslím čivavu, ta by se ani nehla, ale větší plemena.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Není tak žádný pes velký, aby bylo na něm možno jezdit.V zákoně to zakázáno není. Pokud by to nebylo ovšem bráno při extrémním zatížení jako týrání zvířat.

Další odpovědi:

Stříbrný

v zákoně to nejspíš není a to asi jen protože to normálního člověka nenapdne.Žádný pes by dospělýho chlapa kloudně neunes.A pokud jo šel by asi brzy do kytek. Dítě by unes ale dopělýho nejspíš ne.

mám pocit že už u nás takový zákon je nebo se alespoň připravuje..((.už jsem o tom slyšela.Tedy nezakazuje přímo jízdu na psovi:)) ale na všech zvířatech, vyjma zvířat k tom určených koní, oslů a jejich kříženců.
Tam jde hodně o hřbet konkávní a konvexní. Jedni mají hřbet vystouplý špičatý nahoru jako kozy, psi, krávy a druzí prosedlí jako by tam to sedlo už bylo tedy koně, osli...
V tom případě se nedoporučuje ani jízda na krávě i přes speciální upravená sedla, která je tolik oblíbená v německu, kde se jezdí i kraví hobby parkury. U nás by to mohlo být brané jako týrání.

Zlatý

Já bych to zkusil na tobě a bez sedla. Pořádné ostruhy k tomu.

Stříbrný

zviře přece není věc...ale náš pes by to snesl, je o dvacet kilo těžší než moje mamka

Stříbrný

bolaku, vy máte dotazy.
Samozřejmě že je to možné a nemůžete být trestné. Pokud někdio nedokáže, že týráte ono zvíře. Páč kámoš měl velkého psa, rasu neznám, ale takový horský chlupatý pes. Tahal sáňky s dětmi a často dítě, tedy člověk, seděl psovi na hřbetě...
Vy to ale nezkoušejte, páč Vás by jistě někdo žaloval.

Diskuze k otázce

Bronzový

Fyzik

Jsem přesvědčen, že se to ze zákona kategoricky nesmí. Kategoricky proto, že těžko stanovit míru zátěže, kterou pes snese. Ale jistý si nejsem.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.