Avatar uživatele
bolak

Smí jezdit člověk na psovi, kdyby si upravil sedlo?

Není to protizákonný nebo tak něco? Samozřejmě nemyslím čivavu, ta by se ani nehla, ale větší plemena.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, zjentek, gagaga, Killerko před 3759 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Není tak žádný pes velký, aby bylo na něm možno jezdit.V zákoně to zakázáno není. Pokud by to nebylo ovšem bráno při extrémním zatížení jako týrání zvířat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

v zákoně to nejspíš není a to asi jen protože to normálního člověka nenapdne.Žádný pes by dospělýho chlapa kloudně neunes.A pokud jo šel by asi brzy do kytek. Dítě by unes ale dopělýho nejspíš ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gaja

mám pocit že už u nás takový zákon je nebo se alespoň připravuje..((.už jsem o tom slyšela.Tedy nezakazuje přímo jízdu na psovi:)) ale na všech zvířatech, vyjma zvířat k tom určených koní, oslů a jejich kříženců.
Tam jde hodně o hřbet konkávní a konvexní. Jedni mají hřbet vystouplý špičatý nahoru jako kozy, psi, krávy a druzí prosedlí jako by tam to sedlo už bylo tedy koně, osli…
V tom případě se nedoporučuje ani jízda na krávě i přes speciální upravená sedla, která je tolik oblíbená v německu, kde se jezdí i kraví hobby parkury. U nás by to mohlo být brané jako týrání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Já bych to zkusil na tobě a bez sedla. Pořádné ostruhy k tomu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

zviře přece není věc…ale náš pes by to snesl, je o dvacet kilo těžší než moje mamka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

bolaku, vy máte dotazy.
Samozřejmě že je to možné a nemůžete být trestné. Pokud někdio nedokáže, že týráte ono zvíře. Páč kámoš měl velkého psa, rasu neznám, ale takový horský chlupatý pes. Tahal sáňky s dětmi a často dítě, tedy člověk, seděl psovi na hřbetě…
Vy to ale nezkoušejte, páč Vás by jistě někdo žaloval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Fyzik

Jsem přesvědčen, že se to ze zákona kategoricky nesmí. Kategoricky proto, že těžko stanovit míru zátěže, kterou pes snese. Ale jistý si nejsem.

před 3759 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek